Po nie najlepszych wieściach z końca 2016 r. początek nowego roku przynosi kolejne dobre wiadomości. Brytyjski „Metal Hammer”, którego 70-osobwa załoga została zwolniona i który został wycofany ze sklepów z uwagi na potężne długi właściciela (TeamRock), znalazł właśnie nowego nabywcę, który zamierza utrzymać tytuł przy życiu.

Jak podaje The Guardian, tytuł – wraz ze wszystkim, co się z nim wiąże, tj. wraz z magazynami „Classic Rock” oraz „Prog”, wydarzeniami „Golden Gods Awards” i „Classic Rock Awards”, a także radiem internetowym TeamRock – został kupiony za £800 tys. przez Future Publishing, właściciela m.in. magazynu „Guitarist” (świetny zakup zważywszy, że TeamRock zapłacił 4 lata temu za całość ponad £10 mln!). Wzmianki o magazynie „Blues” brak, ale domniemamy, że także była częścią transakcji, choć nie mamy pewności.

To część strategii firmy, która postanowiła kupować i rozwijać marki tego segmentu. W maju ubiegłego roku wykupili także właściciela londyńskich Drum Show i Bass Guitar Show, a także magazyny „Acoustic”, „Bass Drummer” i „iDrum”.

metal hammer 1986

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *