W wywiadzie na falach radia SirusXM, Dave Mustaine potwierdził nie tylko, że Megadeth pracuje nad nową płytą, ale że krążek powinien trafić w nasze ręce już wiosną 2019 r.

Właśnie zbieramy wszystko do kupy. Kiko i Dirk są pojechali do studia w Nashville, by rozpocząć nagrywanie i jesteśmy właśnie w trakcie finalizowania wszystkich aranżacji. Mamy więc nadzieję na wiosenną premierę w przyszłym roku.

Z kolei dla The Metal Voice (nagranie poniżej) powiedział przed kilkoma dniami, że tym razem będzie stronił od polityki w swoich tekstach:

Jeżeli śpiewam jakiś utwór i mówię w nim, „Oh, tak, mam taki problem, mam też taki problem”, a Ty siedzisz sobie np. w Kathmandu, to myślisz sobie, „Wiesz co? Nie rozumiem jak to jest mieć samochód, więc co mnie obchodzi, że masz problem z samochodem?” Niektóre dzieciaki, dla których graliśmy w Indiach – myślę o nich – kocham ich bardzo, bo widzę, jak wiele poświęcają, by zobaczyć jak gramy.

Graliśmy raz w Brazylii i mieliśmy tam promotora, który był bardzo złym gościem, kasował fanów po 275 dolców za bilet, za jedno zwykłe miejsce. Dowiedziałem się o tym i wściekłem się. Zwolniliśmy go i nigdy więcej z nim nie współpracowaliśmy. Bo przy ich kosztach życia to była trzykrotność tamtejszej wypłaty; dla mnie to było chore – bardzo chore.

Więc spuściłem nieco z tonu, jeśli chodzi o sprawy polityczne, żeby tym razem było to bardziej dla obywateli świata, o rzeczach, które dotyczą nas wszystkich jako ludzi, a nie jako obywateli jakiegokolwiek rządu czy kraju. Po co stawiać niepotrzebne mury między nami, prawda?

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *