W wywiadzie dla RockSverige.se, Max Cavalera został zapytany o swoje wspomnienia z Lemmym.

max cavalera lemmy

Ostatnio straciliśmy Lemmy’ego. Co dla ciebie znaczył?

Był wspaniały. Moja relacja z nim nie zaczęła się najlepiej. Weszliśmy w nią na złej stopie. Byłem naprawdę młody i Sepultura otwierała dla nich w Niemczech. Zrobiliśmy sesję fotograficzną, a ja przyszedłem z winem i wmuszałem mu je. Byłem totalnym dupkiem. W mojej głowie to był rock and roll. Rozumiem dziś, że patrząc na mnie widział tylko aroganckiego dzieciaka, upitego już w popołudnie. Byłem zwyczajnie pieprzonym idiotą. Zaczęliśmy ze złej stopy, a potem wyszliśmy w trakcie ich ostatniego koncertu zupełnie nadzy i spieprzyliśmy im koncert; chciał mnie potem zabić. Powiedział Glorii, „Lepiej, żeby ten koleś się do mnie nie zbliżał.” Ja na to, „O cholera, wkurzyłem jednego ze swoich idoli. Jak to się stało?”, bo kochałem go i jego muzykę.

max cavalera lemmy

Pierwszy raz, gdy w ogóle go spotkałem, był bardzo fajny. Zaczepiałem go i wylał mi na głowę całą butelkę whisky. Pomyślałem, że to świetna sprawa, wyobraziłem sobie, że przyjąłem chrzest i myślałem, „Tak kurwa!” Ale on to zrobił, żeby się mnie pozbyć, wiesz, „Daj mi [w spokoju] pograć na maszynie.” Nie brałem prysznica przez tydzień.

Najlepsze nastąpiło na jednym z naszych koncertów w UK, krótko po tym jak Dana zmarł. Usłyszał o tym, podszedł do mnie i było mu naprawdę przykro z powodu mojej straty, i powiedział, „Przy okazji, wszystko między nami dobrze. Dla mnie jesteś w porządku.” Pomyślałem, „Super. Nareszcie.” Nie chciałem być tym kolesiem, który wkurzył swojego idola. To była zabawna znajomość. Było mi naprawdę smutno, kiedy odszedł.

Czy kiedykolwiek powiedział, że podoba mu się wasza muzyka?

Tak, w wywiadzie dla brazylijskiego magazynu. Powiedział coś, przez co prawie się rozkleiłem. Jak ważny jestem dla Brazylii. „To co zrobił dla Brazylii, pochodząc z Brazylii, to niesamowita rzecz.” Pomyślałem, że to naprawdę super, że wyszło to od niego, nie spodziewałem się tego. Facet z magazynu wysłał mi to i powiedział, „To ci się spodoba.” To było bardzo fajne i miłe.

max cavalera lemmy

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *