W najnowszym wywiadzie opublikowanym na Loudwire, perkusista Mastodona, Brann Dailor potwierdził, że zespół zakończył nagrywanie albumu. Wywiad miał miejsce kilka dni temu, Brann zadeklarował wtedy, że był to ostatni dzień nagrywania.

To co nagraliśmy zapożycza ze wszystkiego, co do tej pory zrobiliśmy. Czuję się tak, że kiedy piszemy nowy kawałek lub wchodzimy do studia, zawsze dodajemy lub znajdujemy coś, co lubimy z poprzednich albumów czy piosenek. Wtedy pojawia się fakt, że tak naprawdę nie możemy zmienić tego, kim jesteśmy, jako muzycy. Więc brzmi to jak my- trochę bardzo ciężkiego materiału. To cięższy towar od tego, który zrobiliśmy na ostatnich dwóch albumach. Te rzeczy przypominały mi, w miarę gromadzenia piosenek, album ,,Blood Mountain”.
To wszystko ma trochę elementów z każdego albumu, ale jest też dużo nowych rzeczy, których nie rozpoznaję. To to, czego najczęściej szukamy. Jest tam więcej niespodzianek dla nas samych, jak i fanów. Wyobrażam sobie to trochę jakby ludzie słuchali tego i każdy z nich będzie absolutnie przerażony albo całkowicie to pokocha. Coś w stylu, „O mój Boże, co to jest?!”

Dailor przyznał również, że zespół ma już tytuł dla nowego krążka, ale jeszcze nie czas, aby go odsłonić. Dodał również, że zespół wchodzi teraz w fazę miksów i ma nadzieję, że zakończą się one wczesnym marcem. Brann zdradził też, że nie spodziewa się, że album zostanie wydany w kwietniu, więc ukaże się najprawdopodobniej po nadchodzącej trasie Mastodona z Gojirą i Kvelertak, co najprawdopodobniej oznacza, że zespół nie będzie grał nowego materiału na najbliższych koncertach.

Mastodon zakończył nagrania na nowy album

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *