Czasy wspólnej drogi Megadeth i Marty’ego Friedmana jest dla wielu fanów najlepszą epoką w historii zespołu. Spekulacje o możliwości powrotu Friedmana do Megadeth pojawiały się zresztą od lat, również w tym roku, zanim poznaliśmy nazwisko następcy Chrisa Brodericka. W najnowszym wywiadzie, udzielonym w ramach podcastu MetalBrainiac, legendarny gitarzysta odpowiedział na pytanie o to, czy kiedykolwiek poważnie rozważał powrót do Megadeth. Poniżej tłumaczymy jego odpowiedź.

Przez bardzo długi czas temat ten był mi tak bardzo odległy, jak to tylko możliwe. Odkąd wydałem ”Inferno”, zrobiłem w Stanach więcej, niż kiedykolwiek przedtem, a następnie zacząłem mocno dostrzegać, co ludzie myślą o muzyce, którą nagrałem z Megadeth. Nie zapomniałem o niej, ale też w gruncie rzeczy nie miałem pojęcia, jaki wpływ i entuzjazm tamta epoka ma na fanów. Nigdy nie zobaczyłem tego na własne oczy, bo Japonia mocno odwróciła moją uwagę… Byłem trochę nieświadomy długotrwałego efektu, a wytwórnia w pewnym momencie powiedziała mi: „Słuchaj, niektóre z rzeczy, które zrobiłeś z nimi, są naprawdę legendarne, a ludzie naprawdę świetnie je przyjęli”. Poczułem to bezpośrednio bardzo mocno w trakcie promocji „Inferno” – ludzie naprawdę kochają tamtą muzykę.

I tak jak nie lubię myśleć nostalgicznie i wracać do przeszłości, by powtórzyć coś, co już raz zrobiłem, tak tym razem rozważałem, i nadal bym rozważał, coś w stylu specjalnego wydarzenia z Megadeth, ponieważ fanom bardzo by się to spodobało – ale z żadnego innego powodu.

Jednak moje główne „ale” byłoby takie: to musi być zrobione perfekcyjnie, w naprawdę fajny, naprawdę wyjątkowy, naprawdę dobrze zorganizowany sposób. Każdy musi dać swoje maksimum. Wszyscy muszą wyglądać świetnie, grać świetnie. Całość ma być świetnie przemyślana, ekipa musi być naprawdę fantastyczna, tak jak i pokierowanie całością, wszystko na tysiąc procent – albo po prostu nie róbmy tego wcale. Kiedy ten dzień nastąpi, będę szczęśliwy mogąc usłyszeć ofertę. I nadal pozostaję w wielkiej przyjaźni z całym zespołem. Więc to mogłoby się wydarzyć. Ale ten temat na pewno nie znajduje się też na szczycie listy rzeczy, które chciałbym zrobić. Nigdy wcześniej nie rozważałbym tego, ale rozważyłbym to teraz – tylko dlatego, że słyszę na własne uszy, co myślą o tym ludzie w Ameryce.

https://soundcloud.com/metal-brainiac/episode-12-marty-friedman-interview-with-ex-megadeth-guitarist

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *