W wywiadzie dla FoxSanAntonio.com Marty Friedman poproszony został o dokonanie retrospekcji do swoich czasów w Megadeth, jak również zapytany został o obecny stan muzyki metalowej. Jego odpowiedź:

Moje lata w Megadeth stanowiły wspaniały okres w moim życiu. Dane nam było stworzyć wyjątkowe brzmienie i było to fantastyczne partnerstwo. Nie zamieniłbym ani chwili z Megadeth na cokolwiek innego. Pomogło mi to rozwinąć się jako muzykowi. To naprawdę nauczyło mnie wiele o byciu na scenie i pracowaniu z innymi.

Najbardziej podobało mi się to, że wszyscy mieliśmy jeden cel. Nie szliśmy na kompromisy, gdy o tworzenie muzyki się rozchodziło. I wydaliśmy świetne albumy w czasie, kiedy byłem w zespole.

(…)

W mojej opinii Czarna Płyta Metalliki to najważniejszy album w historii całego metalu. Brzmienie metalu już dawno mogło zaginąć, a ten album pomógł metalowi znaleźć swoje miejsce w mainstreamie.

Metal nie jest najłatwiejszą muzyką do gry, a jeszcze trudniej sprawić, żeby brzmiał dobrze. Metallica zdołała połączyć wszystko, co było dobre w metalu bez zatracenia tego, kim byli. Są tam jedne z najlepszych kawałków metalowych, takie jak „Enter Sandman”, i to naprawdę otworzyło drzwi dla bardzo wielu zespołów.

Marty Friedman, live at Tochka, Moscow, Russia

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *