Jak już wcześniej informowaliśmy, 19 kwietnia Machine Head wyda 10-calowy winyl, którego strona A będzie zawierała wersję demo nowego utworu, ‚Killers & Kings’. Strona B będzie coverem utworu ‚Our Darkest Days’ zespołu Ignite, jednego z ulubionych zespołów Machine Head.

Zespół udostępnił wideo, na którym widać Phila Demmela (gitara), Dave’a McClaina (perkusja) i Jareda MacEacherna (bas) nagrywających chórki do ww. coveru.

Robb Flynn tak skomentował wydanie winylu:

Pamiętam dorastanie na thrashowej scenie i chęć usłyszenia wersji demo utworów. Szukało się ich. Na szczęście, mój kumpel Jim był ogromnym ‚handlarzem taśm’ i przez wymiany oboje mieliśmy demówki Metalliki, Exodusa, bootlegi niektórych utworów, czasami ‚lata’ przed ich ukazaniem się na rynku.

Wiedziałem jak zagrać każdą nutę ‚Pleasure of the Flesh’ Exodusa jakieś 2 lata przed ukazaniem się albumu. Miałem ‚Reign in Blood’ Slayera trzy miesiące przed ukazaniem się go na rynku. Cały czas pamiętam, że hi-hat odliczał początek utworu!

O wiele fajniej usłyszeć utwory zanim album trafi na półki sklepowe! Więc robimy to dla was!

Machine Head wejdzie do studia w tym miesiącu, by rozpocząć nagrywanie nowego albumu, który ukaże się późnym latem 2014. Na płycie mają się ukazać utwory ‚Beneath The Silt’, ‚Ojos De La Muerte’, ‚Sail Into The Black’ oraz ‚Night Of The Long Knives’.

Autorem newsa jest polski fanpage Machine Head – Polish Locusts.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *