Pamiętacie albumy ‚Burn My Eyes’ i ‚The More Things To Change…’ Machine Head? Albo soulfly’owskie ‚Soulfly’ i ‚Tribe’? Gitarzystą tych składów był ówcześnie niejaki Logan Mader, który ostatecznie odnalazł się w roli producenta. Ma na swoim koncie dorodne portfolio, a w nim m.in. albumy W.A.S.P., 5FDP, Cavalera Conspiracy, Soulfly, Devildriver, Gojira, Devil You Know, Periphery, Sceptic Flesh i in.

Po 12 latach nieobecności na scenie do Logana zapukał szef Nuclear Blast Entertainment, a właściwie wysłał do niego multi-instrumentalistkę Lauren Hart, by ta dobiła z nim targu. Między dwojgiem zaiskrzyło i tak zrodził się zespół Once Human.

once human

once human 2015

Zwodniczo piękna Hart odłożyła gitarę na rzecz (jakże świetnego) wokalu, zaś Mader odkurzył swoje Flying V. Jak sam mówi, nigdy przedtem nie był tak podekscytowany przy jakimkolwiek projekcie. Za garami i na basie pojawili się nowi na scenie, acz niesamowicie utalentowani Damian Rainauld i Ralph Alexander.

W efekcie otrzymaliśmy coś w mrocznym, klimatycznym, ale wpadającym w ucho stylu. Posłuchajcie tytułowego utworu z nadchodzącej 4 sierpnia płyty „The Life I Remember”.

lauren hart once human

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *