Grace Jones, Iggy Pop, Henry Rollins, Jesse Hughes (Eagles of Death Metal), a teraz także Ian Fraser Kilmister aka Lemmy (Motörhead) i Tom Araya (Slayer) zostali obwieszczeni jako obsada biało-czarnego, niemego filmu „Gutterdämmerung”. Więcej znanych nazwisk zaangażowanych w produkcję ma jeszcze zostać ujawnionych.

Zobaczcie filmiki zapowiadające udział legend:


Ma ona być epicką, głośną i mroczną bajką wzorowaną na filmach z lat 20. minionego wieku, jednak zamiast pianinka w tle rozbrzmiewał będzie najprawdziwszy rock.

Akcja rozgrywała będzie się w świecie, w którym Bóg wybawił świat od grzechu odbierając ludzkości diabelskiego „Graala Grzechu” – Gitarę Zła. Świat stał się przez to purytańskim miejscem, w którym nie istnieją seks, narkotyki i rock’n’roll.

iggy pop Gutterdämmerung

Z niebios na ziemię znużony spoglądał będzie anioł-punk (Iggy Pop), który za plecami Boga wyśle diabelską gitarę z powrotem na ziemię, by grzech we wszelkiej postaci mógł powrócić.

henry rollins Gutterdämmerung

Zły, purytański kapłan (Henry Rollins, który nota bene współtworzył scenariusz) zmanipuluje naiwną dziewczynę, by odzyskała gitarę diabła i zniszczyła ją. Na swej drodze będzie musiała stawić czoła najbardziej złowieszczym, rock’n’rollowym draniom. Napotykała będzie też rockową laskę, swoją rywalkę, której celem będzie powstrzymanie jej przed zniszczeniem instrumentu.

lemmy Gutterdämmerung

Lemmy grał będzie szalonego generała stojącego na czele „Opancerzonej Kawalerii” podczas jednego ze starć obu bohaterek.

tom araya Gutterdämmerung

Tom Araya odegra natomiast posłańca ciemności, który na swój piekielny sposób – o ironio – „niósł będzie światło” (ogień może stanowić jedną z metod).

Nie jesteście jeszcze przekonani? Lemmy skomentował film krótko:

„Jak ci się nie podoba… wypierdalaj!”

Film ma prezentować najwyższe walory wizualne dzięki ekipie, której klientami są m.in. Vogue, Vanity Fair i Louis Vuitton. Reżyserem jest Björn Tagemose, zajmujący się głównie sztuką, oraz rockowo-modowym przemysłem. Jego kolekcja jest na stałe wystawiana w słynnym muzeum Groeninghe w Brugii, a eksponowano ją także w Luwrze i in. prestiżowych galeriach. W ich trakcie bez wstydu puszczał na głos muzykę, jaką lubimy, w zw. z czym zyskał w Europie miano „rock’n’rollowego reżysera”.

jesse hughes Gutterdämmerung

 

Na oficjalnej stronie możecie znajdziecie większe zdjęcia, więcej komentarzy gwiazd i możecie spróbować odgadnąć kolejne 6 aktorów , by wygrać bilet na premierę do Londynu lub Berlina: gutterdammerung.com

Oficjalny profil na facebooku: facebook.com/gutterdammerung

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *