Zespół Led Zeppelin powstał w roku 1968 z inicjatywy Johna Bonhama, Johna Paula Jonesa, Jimmy’ego Page’a i Roberta Planta. W ciągu kolejnej dekady stali się jedną z najbardziej wpływowych grup muzyki współczesnej, sprzedali ponad 300 milionów albumów na całym świecie. Nieważne jednak, ile razy ich słuchaliście – czegoś takiego w historii zespołu jeszcze nie było.

Po ukazaniu się 3. czerwca reedycji albumów „Led Zeppelin”, „Led Zeppelin II” i „Led Zeppelin III”, zespół ma zamiar wydać ponownie wszystkie 9 albumów, chronologicznie, zremasterowane przez Page’a. Poza tym, Led Zeppelin podzielą się z fanami ogromną ilością nieznanych nagrań – do każdego albumu zostanie dodana płyta z niepublikowanymi dotąd utworami związanymi z danym albumem.

Jimmy Page:

To, co znajduje się na dodatkowej płycie, to portal do przeszłości Led Zeppelin. To wybór ścieżek dźwiękowych, alternatywnych wersji utworów i całkiem nowego wówczas materiału.

Płyta dołączona do „Led Zeppelin” zawiera niepublikowany koncert nagrany 10. października 1969 w Olympia Theatre w Paryżu. W tym zestawieniu dziewięciu utworów znajduje się 7 kawałków z albumu, razem z 15-minutową wersją ‚Dazed And Confused’, a także ‚Heartbreaker’ i ‚Moby Dick’.

Zespół nagrał materiał na „Led Zeppelin II” w czasie trasy promującej ich debiutancki album. Druga płyta została wydana już siedem miesięcy po „Led Zeppelin”, w październiku 1969 roku. Na „Led Zeppelin II” znajdują się uwielbiane przez fanów utwory, takie jak ‚Ramble On’, ‚Heartbreaker’, a także ‚Whole Lotta Love’, uznawany za jeden z najlepszych utworów wszech czasów.

Dodatkowa płyta na „Led Zeppelin II” ujawnia sesje nagraniowe zespołu a także alternatywne wersje pięciu utworów z albumu, ścieżki dźwiękowy do ‚Thank You’ i ‚Living Loving Maid (She’s Just aWoman)’ oraz poprzednio niepublikowany ‚La La’.

Dziewięć utworów na dodatkowej płycie „Led Zeppelin III” ponownie dają fanom wgląd w proces nagrywania, a poza tym odrzuty utworów z albumu oraz trzy poprzednio niepublikowane kompozycje: ‚Jenning Farm Blues’ (instrumentalny zwiastun ‚Bron-Yr-Aur Stomp’), ‚Bathroom Sound’ (wersja instrumentalna ‚Out On The Tiles’) i ‚Keys To The Highway/Trouble In Mind’.

www.youtube.com/watch?v=v12inxfdSeQ

 

ledzeppelindeluxeiledzeppelindeluxeii

ledzeppelindeluxeiii

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *