W ciekawej rozmowie z Larsem Ulrichem i Lou Reedem, opublikowanej przez serwis GQ, muzycy odpowiadają na szereg pytań zw. ze wspólnym albumem – ‚Lulu’. Jednym z poruszonych tematów jest niezależność w tworzeniu muzyki oraz możliwy wpływ, jaki ten projekt może mieć na kolejny album Metalliki.

GQ: Lars, wasze poprzednie albumy były bardzo wypolerowane, pod pełną kontrolą. Jak czujesz się przed wypuszczeniem czegoś takiego? Boisz się jaki będzie odbiór?

Lou: „Boisz się” – żartujesz chyba?

Lars: Ekscytuje mnie myśl o dzieleniu się tym. To najbardziej oczywista współpraca na tej planecie. Uśmiecham się gdy czytam, że stanowimy „Przedziwną parę”. Kto może bardziej pasować do siebie niż Metallica i Lou Reed? (…) Przebyliśmy taką samą ścieżkę: Lou żyje w swoim własnym świecie od czterech dekad; my mamy swój świat od trzech dekad. Nie gramy wg życzeń innych. Jesteśmy autonomiczni. Żyjemy we własnym, samowystarczalnym muzycznym wszechświecie. Nie musimy dbać o potrzeby żadnego głupka.

GQ: Jak to jest przejść od sytuacji, gdy każdy jeden detal możesz naprawić na komputerze, do czegoś takiego (jak na ‚Lulu’)?

Lars: To niezwykle wyzwalające i inspirujące na przyszłość – wiedzieć, że istnieją takie możliwości. Lou przyszedł z dziesięcioma kompletami świetnych tekstów. Jeśli chodzi o Jamesa Hetfielda – mówię to w jak najbardziej pozytywnym sensie – teksty są zawsze na końcu. Ostatnie linijki są dopisywane, gdy album jest już masterowany w Nowym Jorku. Zajebistym darem była sytuacja, gdy Lou przyszedł z gotowymi tekstami mogącymi nas inspirować. Robimy to dopiero od trzydziestu lat, więc dopiero się rozkręcamy; teraz mamy nowe metody tworzenia na następne cztery lub pięć dekad.

Lars i Lou o niezależności twórczej i wpływie "Lulu" na następne albumy Metalliki

15 Komentarze Lars i Lou o niezależności twórczej i wpływie „Lulu” na następne albumy Metalliki

  1. Hades

    Na pytanie „Kto może bardziej pasować do siebie niż Metallica i Lou Reed? ” odpowiem ze Ozzy i Meta, i juz z pewnoscia byloby weselej bo ozzy’emu okre ballad chyba przeminął

    Reply
  2. k.a.n.a.r

    Zawsze wiedziałem, że Lars Ulrich von Jungingen jest burakiem: „Nie musimy dbać o potrzeby żadnego głupka.” Nie wiem, czy zajarzyliście, ale te słowa dotyczą tych, którym nie podoba się to co zrobili z Lou ZgReedem- czyli niejednego z Was.. no i oczywiscie mnie…

    Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *