Lamb of God udostępniają drugi już kawałek promujący album „VII: Sturm Und Drang”. Wcześniej mieliśmy już okazję posłuchać innego numeru ze wspomnianej płyty – Lamb of God – ‚Still Echoes’. Premiera nowego studyjnego krążka już 24 lipca.

Tekst utworu zaczął powstawać już w czasie, gdy Randy Blythe, frontman amerykańskiej formacji, przebywał w czeskim więzieniu Pankrác – w celi o numerze 512. Muzyk tak opowiedział o zmianie, jaką wywołało w nim tamto doświadczenie:

W więzieniu nie możesz być tą samą osobą, co poza nim. Trafiając za kratki przechodzisz radykalną zmianę mentalną i emocjonalną.

Możesz kultywować pewne aspekty swojej osobowości, które będą pomagały przetrwać w więzieniu, a które można postrzegać jako objawy paranoi lub psychozy. Musisz być cały czas gotowy na przemoc. Każdy, kto chce zachować 100% szczerości w więzieniu, w końcu zostaje wykorzystany – jeśli nie przez strażników, to przez współwięźniów.

Dla mnie pobyt w więzieniu był czasem sprawdzania, co może mi ujść na sucho, jak mogę wyjść poza jakiekolwiek zasady w celu zachowania komfortowej dla mnie sytuacji. Przystosowujesz swoją psychikę do oszustwa. W więzieniu cały czas ktoś podsłuchuje, więc jeśli usłyszą od ciebie coś, co mogą wykorzystać, to fama trafia do wszystkich i możesz przypłacić to życiem.

www.youtube.com/watch?v=TLJiyZk8P2s

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *