Grupa Lacuna Coil poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że jej szeregi opuściło dwóch muzyków – gitarzysta Cris „Pizza” Migliore oraz perkusista Cristiano „Criz” Mozzati. Byli członkowie zespołu zostaną zastąpieni przez kolejno: Marco „Maus” Biazziego oraz Ryana Blake’a Foldena podczas nadchodzącej trasy.

Zespół wystosował następującą notkę do fanów:

Drodzy przyjaciele,

Z ciężkim sercem przekazujemy Wam dzisiaj tą wiadomość: Dwoje naszych braci, Cris Pizza Migliore oraz Christiano CriZ Mozzati zdecydowali, że odchodzą z Lacuna Coil.

W życiu zarówno Pizzy jak i CriZa zaszły ostatnio poważne zmiany, które miały na nich poważny wpływ – wiemy jak ciężko jest utrzymać równowagę pomiędzy normalnym życiem, a pracą profesjonalnego, koncertującego muzyka. Nie pozostaje nim nic innego jak w pełni uszanować ich decyzje o skupieniu się na rodzinie i domu.

Mamy niesamowite wspomnienia z podróży oraz wspólnego odkrywania świata razem z Pizzą i CriZem. Chcemy im obu życzyć wszystkiego najlepszego i powodzenia w nowym rozdziale ich życia. Nigdy nie zapomnimy o tym, jak ważni byli dla zespołu, ani nie puścimy w niepamięć świetnych chwil, które razem przeżyliśmy.

DZIĘKI PIZZA I CRIZ! KOCHAMY WAS!

Christina, Andrea, Marco i Maus.

Lacuna Coil

Poza oficjalną informacją również wokalistka zespołu, Cristina Scabbia, dodała coś od siebie:

Wiem.

Wiem, że podawanie takiej informacji w walentynki wygląda dziwnie.

Ale to WSZYSTKO nabiera sensu kiedy przyjmiemy, że w wyborze Pizzy i CriZa wciąż jest mnóstwo miłości.

Miłości do nas samych jako sześcioosobowej grupy przyjaciół, miłości do wszystkiego, co udało nam się osiągnąć przez wiele lat.

Miłości do Lacuna Coil.

Uważam, że nastąpiło właśnie NAJBARDZIEJ przyjacielskie rozstanie (nie mogę tego nawet tak nazwać, bo to brzmi źle) jakie mogło przytrafić się zespołowi.

To nie miało nic wspólnego z walką, kłopotami z ego czy złością: decyzja została przez CriZa i Pizzę podjęta na spokojnie, a my wszyscy ją zaakceptowaliśmy.

Nie przeczytacie żadnych nacechowanych złością artykułów na Blabbermouth.net, sorry :))

Wiemy, że niektórzy z Was są załamani, a z pewnością ja, Andi, Maki i Maus będziemy za nimi CHOLERNIE TĘSKNIĆ (nawet jeśli będziemy się wzajemnie widzieć ze sceny :))) !!), ale nie traktujcie tego jako smutnej wiadomości, ponieważ CriZ i Pizza są bardzo spokojni o swoje podjęte decyzje, a my zamierzamy Wam dać najbardziej szczery i świetny album, jaki do tej pory zrobilliśmy – „Broken Crown Halo”. Lacuna Coil będzie wciąż trwała i istniała.

Jesteście gotowi? My z pewnością tak i nie mamy zamiaru się zatrzymywać.

Jesteście z nami?

NIC NIE STANIE NA NASZEJ DRODZE.

Lacuna_Coil

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *