Lacuna Coil rozpoczęli nagrywanie nowego albumu wraz z producentem Jayem Baumgardnerem, który był odpowiedzialny za płyty takich zespołów  jak P.O.D., Evanescence, czy Papa Roach. Krążek ukaże się najprawdopodobniej z początkiem 2014 r. nakładem wytwórni Century Media Records. Więcej informacji już wkrótce.

Po paru dniach nagrań w studio zespół wypowiedział się na temat współpracy z nowym producentem i postępów nad albumem:

Cristina Scabbia (wokal):

Jestem podekscytowana pracą nad nowym materiałem… Jestem pewna, że wiele osób będzie zahipnotyzowanych kinowym klimatem nowego albumu, nad którym pracujemy. Jestem bardzo szczęśliwa mając szansę pracy z Jayem. Nie tylko dlatego, że jest profesjonalistą w tym co robi , ale ze względu na to, że mamy zamiar eksperymentować z nowymi brzmieniami i mamy inny punkt widzenia na naszą twórczość. Lacuna Coil powróciła, skarbie!

Andrea Ferro (wokal):

Spotkaliśmy Jaya kilka lat temu w Los Angeles i mieliśmy w zw. z nim bardzo pozytywne odczucia, był producentem i miksował niektóre z moich ulubionych płyt i kilka istotniejszych, rockowych/metalowych albumów. Zdecydowaliśmy się więc na współpracę z nim, bo ma zdolność do współdziałania z zespołem w kierunku wspólnej wizji, nie odciągając go od własnego brzmienia. W studio panuje dobra energia, która pozwala zwykłym ludziom osiągać nietuzinkowe wyniki.

Cristiano „Pizza” Migliore (gitara):

Yeah… Jesteśmy bardzo podekscytowani tworzeniem nowych utworów i mogę was zapewnić, że nowy materiał kopie dupę!

 

lacuna_coil

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *