Nowy album grupy Lacuna Coil „Broken Crown Halo”, doczeka się swojej premiery w Ameryce Północnej już 1 kwietnia za pośrednictwem Century Media Records. Producentem płyty został znany ze współpracy z P.O.D., Sevendust, Evanescence, Papa Roach – Jay Baumgardner oraz Kyle Hoffmann. Natomiast za mastering krążka odpowiadał Howie Weinberg, który dołożył swoją cegiełkę do sukcesów zespołów takich jak Rammstein czy ikon grunge’u Nirvany i Soundgarden.

„Broken Crown Halo” będzie siódmym, studyjnym albumem włoskiej grupy. Oczekiwania wobec płyty są niemałe ze względu na sukces jej poprzedniczki z 2012r. „Dark Adrenaline” uplasowała się na 15. miejscu listy Billboard, dzięki czemu zapewniła kapeli koncerty u boku takich gwiazd, jak Megadeth, Motörhead, Volbeat czy Sevendust.

Postawiliśmy poprzeczkę dość wysoko nagrywając ” Dark Adrenaline „, nie było łatwym zadaniem wznieść nasze brzmienie na jeszcze wyższy poziom, ale żyliśmy przez rok wśród wielu problemów osobistych i zmian, co ogromnie nas rozwinęło. Nauczyliśmy się być silniejszymi i czuliśmy sprzyjającą tworzeniu atmosferę w zespole, której nie było wcześniej. Zamknęliśmy się w starym studiu w Mediolanie, gdzie nasza historia spotkała się z przyszłością. Inspiracje czerpaliśmy z klasycznych włoskich horrorów, zespołów takich jak Goblin.

– tak o powstawaniu nowej płyty wypowiada się zespół. Teraz możemy już teraz posłuchać 1 z 11 kawałków, które ukażą się  na nowym krążku Lacuna Coil.

https://soundcloud.com/centurymedia/lacuna-coil-nothing-stands

'Nothing Stands In Our Way' - nowy kawałek Lacuna Coil dostępny do odsłuchu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *