31 marca zostanie wydany 7. album studyjny włoskiego zespołu Lacuna Coil. Zatytułowany „Broken Crown Halo” krążek będzie długo oczekiwaną kontynuacją wydanej w 2012 płyty „Dark Adrenaline”. Znajdzie się na nim jedenaście nowych utworów:

01. Nothing Stands In Our Way
02. Zombies
03. Hostage To The Light
04. Victims
05. Die & Rise
06. I Forgive (But I Won’t Forget Your Name)
07. Cybersleep
08. Infection
09. I Burn In You
10. In The End I Feel Alive
11. One Cold Day

Ujawniono także okładkę:

lacunacoilcover

Zespół wypowiedział się o grafice:

Walczymy o królestwo i koronę, która nie jest tym, czym wydaje się być, a w rzeczywistości reprezentuje moment zawirowania, w którym żyjemy i bardzo kruche sytuacje, jakim codziennie stawiamy czoła.

A także o samej muzyce zawartej w albumie:

Jaka walka może zajść tak daleko, że zabierze cię do najgłębszych zakątków twojego wewnętrznego świata?

W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni kłamstwami, przezwiskami i ludźmi, którzy zachowują się, jakby nosili niewidzialne korony – lepiej miej grubą skórę, jeśli też chcesz nosić taką koronę!

Broken Crown Halo to album filmowy, który mógłby służyć jako soundtrack naszych dni – to mroczna wizja bliskiej przyszłości, kiedy przetrwanie jest drugą naturą, a porażka jest nie do uniknięcia, ale raczej służy lekcjom w czasie życiowej drogi.

Podnieśliśmy sobie poprzeczkę Dark Adrenaline i wejście na kolejny poziom nie było łatwe, ale żyliśmy, uczyliśmy się i dojrzewaliśmy przez cały rok naszych osobistych problemów oraz zmian. Nauczyliśmy się, jak być silnymi i stać się jeszcze silniejszymi, czuliśmy w zespole jakąś wewnętrzną wibrację, której nie było wcześniej. Zamknęliśmy się w wiekowym studiu w Mediolanie, gdzie można było odczuć historię, a przeszłość zetknęła się z naszą przyszłością, zabytkowe mechanizmy z wpływem klasycznych włoskich horrorów, a zespoły jak Goblin ze świeżymi i surowymi brzmieniami nowoczesnego świata, co miało unikalne i orzeźwiające rezultaty.

Broken Crown Halo jest wprowadzeniem Lacuny Coil do nowego porządku i nie pozwala niczemu stać na naszej drodze…

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *