Dnia 24 lutego 2014 roku w Irvin Plaza w Nowym Jorku wystąpił zespół Lacuna Coil. Dzięki uprzejmości jednego z fanów kapeli możemy obejrzeć film relacjonujący wydarzenie.

Zespół obecnie koncertuje jako kwintet. Kiedy grupę opuścił gitarzysta Cris „Pizza” Migliore oraz perkusista Cristiano „Criz” Mozzati, zostali oni zastąpieni przez Marco „Maus” Biazziego, który przejął funkcję gry na wiośle i Ryana Blake’a Foldena – bębny. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę, iż nowi, nieoficjalni członkowie kapeli byli już wcześniej zaznajomieni z kapelą. Fani Lacuna Coil znają ich bowiem z tras koncertowych ‚Dark Legacy’ i ‚Dark Adrenaline’.

Odejście gitarzysty i perkusisty dla brytyjskiego magazynu Metal Hammer skomentowała Cristina Scabbia:

To była informacja, którą ogłosiliśmy 14 lutego, jednak decyzja zapadła już dużo wcześniej. Szczerze mówiąc czuję się z tym dobrze – nie mogło być lepiej.

Oprócz tego dodaje, że nie nazywa tej sytuacji rozstaniem czy podziałem, ponieważ zawsze brzmi to tak, jakby zespół nie mógł już na siebie patrzeć. W tym przypadku doszło do porozumienia. Czwórka pozostałych członków uszanowała decyzję o zmianach w życiu Crisa i Christiano. Jednak póki co, nie możemy się spodziewać oficjalnych zmian w składzie. Zespół zdecydował, że ruszy w trasę promującą nową płytę ‚Broken Crown Halo’ z wyżej wymienionymi muzykami sesyjnymi.

Wideo z Nowego Yorku:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *