Cztery najbardziej rozpoznawalne thrash metalowe kapele z Niemiec – Kreator, Sodom, Destruction, Sodom i Tankard – wypuszczą na rynek drugi już winyl z serii ,,The Big Teutonic 4″. Pierwszy z nich, wydany w 2013 roku, zawierał covery klasycznych zespołów z nurtu NWOBHM.

Nowy album będzie można zamówić poprzez oficjalny sklep wytwórni Nuclear Blast. Wydawnictwo będzie się składało z następujących utworów:

1. Kreator– Lambs To The Slaughter (cover Raven)
2. Sodom – Don’t Walk Away (cover Tank)
3. Destruction – Princess Of The Night (cover Saxon)
4. Tankard – Iron Maiden (cover Iron Maiden)

Muzycy komentują wybór następujących utworów:

Mille Petrozza (Kreator): Jako nastolatkowie, byliśmy wielkimi fanami Raven. Ten utwór idealnie odzwierciedla sposób życia w tych czasach i był drugim coverem, który nagraliśmy w studiu.

Tom Angelripper (Sodom): Moim pierwszym kontaktem z Tank był czas, gdy zespół wydał w 1981 roku singiel ,,Don’t Walk Away”. Tytułowy utwór wciąż jest jednym z moich ulubionych numerów. Zainspirowali mnie oni do bycia oddanych fanem metalu na całe życie.

Schmier (Destruction): Krótko po tym, jak założyliśmy Destruction, byliśmy wszyscy na koncercie Saxon w Szwajracii podczas ich trasy „Denim & Leather”. ,Princess…’ zawsze było jednym z moich ukochanych utworów tych brytyjskich mistrzów z nurtu NWOBHM. Ten wyjątkowy riff był pierwszym krokiem w kierunku speed metalu, ale wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, jakie to miało znaczenie – to była noc i utwór, który definitywnie wpłynął na nas pod każdym względem.

Gerre (Tankard): Pierwsze dwa albumy Maidenów są moimi ulubionymi, więc zaszczytem było dla mnie nagrać tę wersję utworu ,Iron Maiden’, która ukaże się na winylu. Była to dla nas wielka frajda i nawet Paul Di’Anno w jednym z wywiadów powiedział, że lubi nasze wykonanie. To wielki dowód uznania i jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą wydania kolejnej płyty pod szyldem ,,The Big Teutonic 4″.

Kreator, Sodom, Destruction i Tankard wydadzą singiel ,,The Big Teutonic 4"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *