Swoją premierę miał właśnie najnowszy klip formacji Korbowód zrealizowany do utworu Clean Out. To już kolejna po singlu WHO zapowiedź płyty Lived Like Kings, której premiera będzie miała miejsce 8 czerwca.

– Pomysłodawcą i reżyserem naszego nowego klipu jest Grzegorz P. Kowalski, z którym współpracowaliśmy już przy dwóch poprzednich płytach – informuje zespół. – Autorem zdjęć jest Stasiu Nolywajka. Akcja teledysku dzieje się w niedalekiej przyszłości w odhumanizowanym, kontrolowanym przez drony świecie, w którym życie społeczne, w tym muzyka, zeszły całkowicie do podziemia. Nakręciliśmy go kilka lat temu i to, że stanie się dzisiaj tak aktualny, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Nowy teledysk promuje album Lived Like Kings. To piąta płyta w dyskografii istniejącego od 1991 roku zespołu. Krążek swoją premierę będzie miał 8 czerwca. Oprócz najnowszego teledysku, promuje go również singiel WHO.

Zespół Korbowód powstał w 1991 roku w Mysłowicach. Jest uważany za współtwórcę kultowej już mysłowickiej sceny alternatywnej. Jego muzycy udzielali się także, m.in. w takich formacjach, jak Lenny Valentino, Dic4Dick, Beltaine, Akurat, Myslovitz czy Hawkwind. Korbowód ma w dorobku cztery pełne albumy: My Six Is Your Nine (2013), Strona C (2005), Home (2000) oraz Back To The Funny Farm (1997).

Lived Like Kings, podobnie jak poprzednia płyta My Six Is Your Nine, został nagrany z irlandzkim wokalistą i tekściarzem Davidem O’Sullivanem. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa Korbowodu dostępne są na stronie zespołu: www.korbowod.com

Zapraszamy także do lektury wywiadu, którego zespół udzielił nam kilka dni temu>>>

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *