Roger Water to uznany brytyjski muzyk, kompozytor oraz wirtuoz gitary basowej i akustycznej. Najbardziej jednak znany jest jako autor największych przebojów legendarnego zespołu Pink Floyd. Najnowsza biografia artysty (której recenzja ukaże się na naszych łamach już niebawem) nosi nazwę „Roger Waters. Człowiek za murem”. Z okazji tejże właśnie premiery wraz z wydawnictwem Rebis przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarz tej wspaniałej i okazale wydanej książki autorstwa Dave’a Thompsona.

Konkurs: Wygraj książkę "Roger Waters. Człowiek za murem"

Choć historia Rogera Watersa i jego dokonań jest doskonale wszystkim znana, to zapewniamy, że dzięki tej pozycji dowiecie się o wielu zaskakujących faktach i przeżyciach waszego ulubionego artysty. Wystarczy spojrzeć, jak wydawnictwo Rebis zachęcą do przeczytania tej fascynującej lektury:

Dla jednych jest liderem Pink Floyd z klasycznego okresu działalności grupy. Dla innych pomysłodawcą i głównym autorem albumów zaliczanych do największych w historii rocka – „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here” czy „The Wall”. Dla jeszcze innych jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych tekściarzy swojego pokolenia. Dla wszystkich pozostaje zagadką. Jest gwiazdą rocka, która nie tylko odżegnuje się od gwiazdorstwa, ale przez większą część kariery na nie narzeka. Trudno jednak byłoby go nazwać człowiekiem pełnym sprzeczności. Roger Waters jest osobowością, której w ogóle nie da się sklasyfikować.
Książka Dave’a Thompsona jest pierwszą pełną biografią muzyka. Ukazuje całe jego życie, od dzieciństwa w pogrążonej w wojnie Anglii po rozliczne boje, które Waters osobiście później toczył – z kolegami z Pink Floyd, z publicznością, a przede wszystkim z samym sobą. Obfitująca we wnikliwe analizy i unikatowe wywiady, prezentująca szczegółową dyskografię książka rozbiera mur, cegła po cegle, żeby odsłonić w całej chwale stojącego za nim człowieka.

Aby wygrać egzemplarz książki należy zmierzyć się z naszym zadaniem:

Napisz krótką, ciekawą historię (fikcyjną lub prawdziwą), w której przebiegu towarzyszył Ci wybrany utwór Rogera Watersa. Liczą się kompozycje zarówno za czasów Pink Floyd, jak i solowej twórczości artysty.

Swoje prace wysyłajcie na adres konkurs@deathmagnetic.pl, wpisując w tytule „ROGER WATERS”. Macie czas do niedzieli 11 maja, do godziny 23.59. Sięgnijcie do swoich najgłębszych wspomnień, lub puśćcie wodze fantazji!  Życzymy powodzenia!

Książkę wygrywa Agnieszka – serdecznie gratulujemy!!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *