Dokładnie 5 kwietnia 2014 obchodziliśmy 20 rocznicę śmierci Kurta Cobaina. Aby podkreślić jak ważnym był muzykiem, wraz z wydawnictwem InRock przygotowaliśmy dla Was konkurs.
Konkurs: Wygraj książkę "Nirvana - Dziennik z trasy"

O tym jak barwne było życie Kurta Cobaina oraz jak wielki wpływ na historię muzyki miała Nirvana, nie trzeba chyba nikomu opowiadać. Wydawnictwo InRock zachęca do przeczytania przeczytania książki „Nirvana – Dziennik z trasy” w następujący sposób:

Gdy w roku 1991 świat zachwycił się albumem „Nevermind”, Nirvana promowała tę płytę w Wielkiej Brytanii. Jej koncerty otwierała szkocka formacja Captain America, której perkusista, Andy Bollen, prowadził notatki, składające się na niniejszy „dziennik z trasy”. Poznajemy tutaj Kurta Cobaina od innej strony niż dotychczas. Widzimy go w garderobie. Słyszymy, że boi się utraty dawnych fanów. Dowiadujemy się, że uwielbiał Bay City Rollers. Podglądamy go, jak żartuje i robi kawały kolegom i publiczności. A przede wszystkim obserwujemy zespół w okresie, gdy stawał się jedną z najważniejszych grup rockowych na świecie. Obowiązkowa lektura dla każdego fana Nirvany.

My natomiast przygotowaliśmy dla Was następujące zadanie:

Opisz, jak potoczyłyby się losy Kurta Cobaina oraz Nirvany, gdyby nie tragiczne wydarzenia z 5 kwietnia 1994 roku. Ile płyt by jeszcze wydali? Czy Dave Grohl opuściłby zespół na rzecz Foo Fighters? Czy Nirvana miałaby romans z dubstepem.Na którym polskim festiwalu wystąpiłby Kurt Cobain w 2014 roku – Openerze czy OFFie? Nasze pytania potraktujcie jako inspirację – możecie, ale nie musicie na nie odpowiaać.

Swoje prace wysyłajcie na adres konkurs@deathmagnetic.pl, wpisując w tytule „NIRVANA”. Macie czas do poniedziałku, 28 kwietnia, do godziny 23.59. Wykażcie się pomysłowością! Książka czeka na autora najciekawszej historii. Powodzenia!

Książkę wygrywa Mirek – serdecznie gratulujemy!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *