1 maja Marduk bez większych problemów wystąpili w Poznaniu. Tego samego nie można jednak powiedzieć o planowanym dzień później koncercie w rzeszowskim Life House. Lokalne władze i niezidentyfikowany złodziej postarały się, by koncert odwołano. Brzmi niewiarygodnie? Oto, co się stało:

 • Lokalni radni PiS na kilka tygodni przed koncertem protestowali i nawoływali do anulowania koncertu, gdyż ich zdaniem zespół „promuje satanistyczne treści”
 • Naciski na agencję Massive Music i klub Life House nasiliły się na dzień przed wydarzeniem – na miejscu odbyła się kontrola policji i sanepidu; „Nigdy w naszej historii nie było takiego natężenia nacisków, pism od adwokatów i kontroli.”
 • Organizatorzy nie ulegali presji i dalej robili swoje
 • W nocy przed koncertem ktoś włamał się do klubu i ukradł wodomierz oraz kawałek rury, efektywnie odcinając dostęp klubu do bieżącej wody [Aktualizacja: odpowiadają za to właściciele budynku, którzy wynajmują go klubowi]
 • „Klub zrobił wszystko, aby koncert się odbył (zamówił przenośne toalety, umywalki, zbiornik przeciwpożarowy, a nawet na wszelki wypadek agregat prądotwórczy).”
 • Mimo to sanepid wstrzymał działalność klubu do czasu przywrócenia bieżącej wody – koncert odwołano na kilka godzin przed rozpoczęciem, mimo że scena była gotowa, wodę dostarczono w inny sposób, a zespół był na miejscu
 • Ponieważ wszystko odbyło się w ostatniej chwili nie można było przenieść koncertu w inne miejsce
 • Wszystkim, którym zakupili bilety, przysługuje zwrot pieniędzy

Marduk nie wystosowali jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie. Całą sprawę natomiast następująco skomentował Nergal (Behemoth):

Niestety, udało im się. Koncert Marduk w Rzeszowie został odwołany. Jak daleko posuniecie się, żeby chronić swoją jedyną słuszną prawdę? Jak długo będziecie naruszać naszą wolność? Czego potrzeba, byście zrozumieli, że ŻADNA z waszych faszystowskich metod nie złamie naszego ducha?

Czy brzmię żałośnie? Przesadzam? Reaguję pod wpływem impulsu? Spróbujcie żyć w kraju pełnym ślepych owiec prowadzonych przez konserwatywny, uparty, żenujący margines.

Aktualizacja

Jak donoszą lokalne media, to nie złodzieje, a pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zdemontowali wodomierz i rurę na prośbę właścicieli budynku (jak widać skuteczną natychmiast, podobnie jak akcja sanepidu), ponieważ 30 kwietnia wypowiedzieli oni klubowi umowę, nakazując przy tym opuszczenie budynku w 24 godziny (!). Ich prokurentem jest lokalna katolicka działaczka, która „nie ma ochoty na ten temat rozmawiać”.

Zapowiada się na sądowy proces odszkodowawczy, ponieważ zdaniem klubu wypowiedzenie było nieważne (obowiązuje 7-dniowy termin), zaś dokonano go bezpodstawnie (w oparciu o zarzut, że nie sprzątano wokół budynku, co ma być nieprawdą). Właściciele zamierzają klub zburzyć i na jego miejscu wybudować parking dla stojącego obok hotelu, który również jest ich własnością.


Właściciele hotelu Grein doprowadzili do odwołania koncertu Marduk w Life House

4 Komentarze Koncert Marduk w Rzeszowie odwołany – „propagował on satanistyczne treści”

 1. sara

  Oo adas darski sie pozalil jak to mu sie zle zyje w tym strasznym kraju ojoj serce mi krwawi z jego niedoli hehe no ten pozer wszedzie we wepchnie i wszystko skomentuje zeby sie polansowac. Przykra sprawa z tym odwolaniem , ale miejemy nadzieje ze ostatni raz do czegos takiego doszlo i ch*j w d tym idiotom ktorzy za tym stoją.

  Reply
 2. M.

  Wstydzę się że jestem z Rzeszowa i wstydzę się za naszych radnych. Apel do wszystkich Rzeszowiaków – nie wybierajmy na radnych bigotów – w tej chwili w Rzeszowie działa najgorsza Rada w historii. Głupota ludzka nie zna granic – do diabła z wami wszystkimi – uzyłam słowa diabeł – chyba jestem satanistką hi hi

  Reply
  1. sara

   Wstydzisz sie ze jestes z Rzeszowa bo jakis kretyn odwolal koncert ? to czemu od razu sie nie zaczniesz wstydzic ze z Polski albo z kuli ziemskiej w koncu Rzeszow na niej sie znajduje…

   Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *