Zbliżamy się powoli do końca ogłoszeń dotyczących lineupu tegorocznej edycji Summer Dying Loud. Edycja 2018 będzie jubileuszową (dziesiątą) i z tej okazji organizatorzy przygotowują dla uczestników wiele niespodzianek.

Jedym z headlinerów imprezy będzie BEHEMOTH!, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej cenionych na świecie blackmetalowych zespołów, jednocześnie jeden z tych najbardziej znienawidzonych. Z całą pewnością jest to jednak dobry strzał.

W składzie znajdzie się także Dool, nasi zachodni sąsiedzi z Rotterdamu. Ich twórczość stanowi połączenie rocka psychodelicznego i doom metalu z elementami progresywnymi. W 2017 wydali debiutancki album zatytułowany Here Now, There Then.

Sunnata to warszawscy przedstawiciele sludge metalu. Zadebiutowali w 2014 roku albumem Climbing The Colossus. Ostatnie wydawnictwo Outlands zostało docenione przez wiele magazynów muzycznych, które twórczość zespołu porównują do Toola czy Alice in Chains.

Ostatnim ogłoszonym dziś zespołem jest Symbolical, surowy, bezkompromisowy i autentyczny death metal, będący jednocześnie odzwierciedleniem oryginalnego i indywidualnego spojrzenia na muzykę jego twórców.

Bilety na Symmer Dying Loud 2018 (7.09-8.09.2018) dostępne są na summerdyingloud.pl w promocyjnej cenie 75 złotych.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *