Zaszła zmiana w składzie Down. Czy na zawsze? Możliwe. Na pewno na jakiś czas, a to z uwagi na konflikt harmonogramów Crowbar i Down. Kirk Windstein zapowiedział na swoim facebooku, że teraz w „100% poświęci się nowej płycie Crowbar”. Jak wiemy, nad kolejną EP-ką pracuje już jednak Down, którego także – od zawsze – był członkiem.

W jego zastępstwie na zdjęciach ze studia widzimy Bobby’ego Landgrafa z kapeli o nazwie Honky, jednocześnie dotychczasowego stage managera Down. Jak napisał on na swoim profilu, „czuje, że ma ogromne szczęście, że przytrafiło mu się pracować z Down” i że „to nie byłoby takie fajne bez błogosławieństwa Kirka Windsteina”. Ten ostatni oświadczył z kolei właśnie:

Naprawdę dość mam czytania tych wszystkich ‚nieoficjalnych’ doniesień [o swoim odejściu z Down]. To była obopólna decyzja… i zawarta w przyjaźni. A teraz, czy ja i koledzy z Crowbar możemy zabrać się za pisanie nowej płyty i pozwolić moim braciom z Down zabrać się za pisanie ich nowej EP-ki, byśmy wszyscy mogli dostarczyć muzykę, która uszczęśliwi was wszystkich? To naprawdę się liczy!!!

down 2013

 

Nie wiadomo jednak, czy to eliminuje go z grupy na zawsze, na dłużej, na krócej i czy w ogóle.

Wcześniej z kolei Pat Bruders, który do Down dołączył na stałe w zastępstwie Rexa Browna, oficjalnie opuścił Crowbar, z którego przyszedł i w którym mimo to pozostawał. Kirk skomentował to już wtedy z dużą dozą wyrozumiałości i uprzedzając spekulacje napisał, że wymiany między kapelami odbywają się bez jakiegokolwiek dramatu, wrogości, czy czegoś podobnego. Po prostu inne aspiracje muzyczne w jednym czasie. Jego zdaniem niemożliwe jest w 100% oddać się dwóm kapelom na raz i tak się po prostu złożyło, że obaj w jednym czasie wybrali inne grupy.

kirk windstein crowbar down

A Corrosion of Conformity nadal bez Peppera Keenana. Tak to już bywa, gdy ciągnie się kilka srok za ogon.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *