Frontman amerykańskiej grupy Crowbar, Kik Windstein stwierdził, że zespoły pokroju KISS powinny natychmiast zaprzestać wydawania kolejnych albumów. Jest on bowiem zdania, że jakość ich najnowszych dzieł ma się nijak do płyt, dzięki którym zdobyli uznanie na muzycznej scenie.

Windstein, który uważa KISS za jedną ze swoich największych inspiracji wypowiedział się na ten temat dla radia Echo Asylum:

Trudno to przyznać, ale niektóre zespoły w późniejszych latach swojej działalności wypuszczają na rynek kolejne albumy tylko po to, aby mieć pretekst do wyruszenia w trasę.

Jak przystało na wielkiego fana KISS, przeczytałem ostatnią książkę Paula Stanleya i wreszcie zrozumiałem, dlaczego w zespole jest Tommy Thayer i Eric Signer. Zgadzam się z Gene Simmonsem i Paulem, że oni są częścią grupy. Jednak ostatnie nagrania KISS są tak słabe, że marzę o tym, aby zaprzestali wydawania płyt w tym składzie. Rozumiem, że chcą tworzyć nową muzykę, ale do cholery – oni wszyscy są już po sześćdziesiątce. Ludzie przychodzą na ich koncery po to, aby usłyszeć Detroit Rock City’, ‚Rock And Roll All Nite’, ‚She’, ‚God Of Thunder’, ‚Shout It Out Loud’, a nie ich najnowsze, bardzo słabe utwory.

Windstein wypowiedział się także na temat planów Crowbar:

Są zespoły, które potrafiły wypuścić na rynek znakomity album po bardzo długiej przerwie i znów stają się popularne. Z jednej strony powodem tego jest coś w rodzaju nostalgii, ale z drugiej strony nagrania takich grup, jak Exodus, czy Testament są naprawdę świetne. Chcemy być tacy, jak oni. Nie mamy zamiaru żerować tylko na tym, czego dokonaliśmy w przeszłości. Naszym celem jest gromadzenie nowych fanów Crowbar i kontynuowanie kariery.

Ostatni album grupy, „Symmetry In Black” w pierwszym tygodniu od wydania został sprzedany w ilości 3900 kopii na terenie Stanów Zjednoczonych. Dotarł także do 68. pozycji na liście The Billboard 200 Chart.

Kirk Windstein (Crowbar): "Nie chciałbym nowego albumu KISS"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *