Kirk Hammett podczas wywiadu w podkaście Word of Wheeler (audio poniżej) tak mówił o obecnej relacji Metallici z Dave’em Mustaine’em:

Cóż, wiesz, cała ta sprawa z Dave’em polega na tym, żę ja nigdy, przenigdy nie miałem z nim problemu. Zawsze postrzegałem Dave’a jako kogoś, kto był bardzo, bardzo smutny, bardzo zły i bardzo sfrustrowany z powodu swojej sytuacji z Metallicą i nigdy nie potrafił się ich wyzbyć. I, wiesz, zawsze miałem dla niego mnóstwo empatii, rozumiałem, że po prostu był wkurzony. To ekwiwalent sytuacji, w której kobieta twojego życia cię zostawia. Dosłownie. Gdy twoja kapela cię wykopuje… Nigdy mnie nie wykopano, ale mogę sobie wyobrazić, że to straszne doświadczenie, zwłaszcza, jeśli to zespół, na którym naprawdę ci zależy.

Tak więc mogę zrozumieć trudną sytuację Dave’a przez te wszystkie lata. Ale muszę też powiedzieć, że gdy robiliśmy te obchody na 30-lecie zespołu w Fillmore i zaprosiliśmy Dave’a, by zagrał w utworac z Kill ‚Em All, to stary, to było naprawdę świetne grać z nim na scenie. Dla mnie to było najzupełniej w porządku, gdy to Dave grał solówki, iść do Jamesa i razem z nim grać partie rytmiczne, nie było najmniejszego problemu. I widziałem po twarzy Dave’a i po całym jego nastawieniu, że było to dla niego bardzo oczyszczające. Widziałem, jak mu to pomaga. Przyjąłem więc to wszystko na spokojnie. To interesujące, bo od tamtego czasu relacja Dave’a z nami wydaje się nieco lepsza. Lubię myśleć, że cała ta sprawa zaleczyła niektóre rany, które potrzebowały być zaleczone.

 

Dla przypomnienia jedna z wypowiedzi lidera Megadeth po tamtym koncercie (w podobnym tonie):

Zagrałem z nimi 4 albo 5 utworów, tylko ja, James, Lars, Robert i Kirk, który stał z boku. Kirk nie wyglądał na zadowolonego, ale był w porządku.

Myślę, że po tym, w jaki sposób chłopaki się cieszyli widać, że było to z korzyścią dla wszystkich. Wszyscy oczekiwaliśmy, że wydarzy się coś magicznego i tak było. Graliśmy rzeczy z pierwszej płyty, które napisałem jako nastolatek. Było świetnie.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *