W wywiadzie dla szwedzkiego kanału TV4 (wideo poniżej), Kirk Hammett zapytany został o wcześniejszą niechęć Metalliki do umieszczania swoich płyt na platformach streamingowych i o to, czy cyfrowe serwisy muzyczne miały negatywny wpływ na rozwój zespołu:

O tak. Tzn. cała ta sprawa z Napsterem zdecydowanie… nie wyświadczyła nam żadnej przysługi. Ale wiecie co? Nadal mamy w tej kwestii rację – nadal mamy rację w sprawie Napstera, niezależnie od tego, czy ktoś nadal mówi, „Metallica źle zrobiła.” Wystarczy spojrzeć na stan muzycznego przemysłu w tej chwili, to niejako wyjaśnia od razu całą sytuację. Był taki czas, kiedy streaming wydawał się czymś dziwnym i nie oferował zbyt dobrej jakości. Nie obchodzi mnie, kto co mówi o dzisiejszym streamingu, o całych tych bitach i tym wszystkim, to i tak nigdy nie będzie brzmiało lepiej niż winyl. To powiedziawszy, chcemy być dostępni i trzeba się upewnić, że jest się dostępnym na wszystkich nowoczesnych frontach.

O zdobyciu Polar Music Award („muzycznego nobla”) i wątpliwej wartości innych nagród:

Był taki czas, gdy ludzie nas nie rozumieli. Fenomenalnie jest być rozpoznawanym i docenianym za to, co robimy jako zespół. To niesamowite uznanie za całą ciężką pracę, jaką wykonywaliśmy przez lata. Dołączyć do całej reszty tych wartościowych artystów, którzy otrzymali tę nagrodę, jest czymś niesamowitym. Przez lata wygraliśmy wiele nagród – Grammy, American Music Award, Billboard Award, itd. – ale często bazują one wyłącznie na wielkości sprzedaży, muszę szczerze powiedzieć. Wydaje mi się jednak, że Polar Music opiera się na sztuce.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *