Na oficjalnym Facebooku King Diamond podał informację o wykluczeniu z zespołu dotychczasowego basisty Hala Patino:

Hal Patino został zwolniony ze swoich obowiązków w King Diamond z powodów bardzo podobnych do tych, przez które wylano go z zespołu w 1990 roku.

Decyzja ta NIE BĘDZIE miała jakiegokolwiek wpływu na nadchodzące występy. Wręcz przeciwnie.

Wyrzucony już po raz drugi z zespołu Hal Patino opublikował na swoim Facebooku oficjalne oświadczenie, w którym sugeruje, że odejście z zespołu było jego decyzją:

To smutne, że tak to się musiało zakończyć po 19. latach.

Zawsze byłem w 100% lojalny względem wszystkich w zespole i zawsze dawałem z siebie wszystko – zarówno na scenie jak i poza nią.

Już od Pierwszego Dnia, King Diamond stał się moim numerem jeden wśród priorytetów. Nigdy, przenigdy nie opuściłem ani jednego koncertu czy próby. Moje występy zawsze były dobrze przygotowane i zawsze byłem kilka kroków przed wszystkimi. Byłem wiernym przyjacielem Kinga i zawsze zachowywałem pogodę ducha, nawet podczas tych najtrudniejszych chwil.

Nie chcę wchodzić we wszystkie szczegóły, ale wynagrodzenie jakie mi zaproponowano za bycie headlinerem Wacken Open Air oraz 4. innych koncertów tego lata było absurdalne. Dwa dni przed próbami, wysłałem e-maila tłumaczącego mój punkt widzenia i zawierającego propozycję uczciwej i racjonalnej pensji za te występy. Za to co zrobiłem, oskarżono mnie o ‚wyłudzanie’!!! Poczułem się zlekceważony i powiedziałem im, że jeżeli w taki sposób traktują mnie po 19. latach grania, to powinniśmy się natychmiast rozstać! Więc tak naprawdę zespół opuściłem już w czwartek, 17 lipca z własnego wyboru.

Oczywiście to nie jest jedyny powód dla którego postanowiłem odejść. Problemy pojawiły się już podczas zeszłorocznej trasy po Europie. Nagle okazało się, że obowiązują mnie zasady dotyczące mojego stroju oraz sposobu występowania, a złe wibracje dało się odczuć także z powodu tego, że promowałem i pomagałem zespołowi mojego syna.

To typowe dla Kinga by powiedzieć, że jestem zwolniony. Zrobił to już w 1990 roku, gdy powiedział prasie, że wykopał mnie z braku entuzjazmu oraz ze względu na problemy z narkotykami. To NIE BYŁ powód… Powodem była zbyt długa trasa. King wpakował się w Roadrunner Records, a ja chciałem iść w innym kierunku. To samo zrobił moim najlepszym przyjaciołom Mikkey’owi Dee i Pete’owi Blakkowi.

Obecnie jestem w Norwegii i będę grał dwa występy z moją drugą kapelą. Przekazałem obozowi King Diamonda, że będę miał możliwość lotów w obie strony, tak bym nie opuścił pierwszych dwóch prób – następną rzeczą jaką czytam jest oświadczenie Kinga, w którym mówi, że zostałem wylany.

Nie mam absolutnie niczego do Kinga Diamonda i jego zespołu. Jestem dumny, że stałem się częścią klasycznych albumów i chwały lat 80. I to wszystko!

Naprawdę bardzo doceniam wszystkie wiadomości, które otrzymałem od tak wielu ludzi i chciałbym wam przekazać, że jestem zajęty wraz moim nowym bandem Nordic Beast i Mikkey’em Dee, John Norum i spółką.

Mam też inne projekty takie jak Ammunition i Rock ‚N Roll Adventure oraz gram i tworzę wraz z kapelą mojego syna Maryann Cotton, która pracuje z Dickiem Wagnerem oraz Alicem Cooperem nad jego nowym albumem. Jestem stałym członkiem zespołu i napisałem 30% materiału na ten krążek razem z Maryannem. To będzie płyta-koncept utrzymana w duchu „Welcome To My Nightmare” Coopera. Planuję także solowy projekt w przyszłości.

Mam nadzieję, że wielu z oddanych fanów, których spotkałem podczas tych lat zrozumie moją decyzję o opuszczeniu zespołu.

Dziękuję wam wszystkim.

King Diamond ponownie wyrzuca z zespołu Hala Patino

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *