Wiele wody upłynęło odkąd King Diamond zapowiedział powrót z wydawnictwem koncertowym oraz nową płytą (po podpisaniu kontraktu na 3 albumy z Metal Blade Records pod koniec 2012 r.).

Teraz Król w wywiadzie z Eddie’em Trunkiem powiedział, że jego grupa szykuje się do wejścia do studia, gdzie napisze i nagra pierwszy nowy krążek od ponad dekady. Choć daleko jeszcze do ukończenia samych kompozycji, „około 80% historii” jest już gotowe. Będzie to zatem album koncepcyjny. Jak mówi King:

Tym razem umieszczę w tym nieco bardzo wyjątkowych rzeczy; do niektórych z tych dźwięków będzie można się odnieść, bo będą to odgłosy, które słyszymy w określonych dniach w naszym życiu prywatnym. Np. na zewnątrz. Gwarantuję, że gdy posłuchasz płyty, pomyślisz, „Ciekawe, czy to, o czym śpiewał King, mogło wydarzyć się, kiedy sam to słyszałem.”

Zespół kładzie też ostatnie szlify na koncertowym wydawnicwie (DVD/Blu-ray) zarejestrowanym na trasie Abigail In Concert. Znajdą się na nim nie 1 a 2 koncerty – z Filadelfii (2015) oraz z festiwalu Graspop Metal Meeting (2016) w Belgii. Ten pierwszy jest już w „98% skończony”, jeśli chodzi o edycję i miks.

Sposób, w jaki to nagraliśmy, sposób, w jaki to wyedytowaliśmy, jest bardzo wyjątkowy. Nasi fani chyba jeszcze czegoś takiego nie widzieli. Na całej trasie – na obu trasach – nagrywaliśmy co wieczór z użyciem 9 kamer GoPro, umieszczonych w różnych miejscach: w trumnie, w latarniach na scenie, w wózku inwalidzkim babci, na gitarach i poręczach… Były wszędzie; nie wiedzieliśmy nawet, gdzie są, póki ich nie zobaczyliśmy.

Równocześnie w 2019 r. mamy spodziewać się „więcej koncertów niż kiedykolwiek.” Ma to związek z podpisaniem  umowy z 5B Artist Management, którzy odpowiadają także za organizowanie tras Megadeth, Slipknot i in. Dotychczas King Diamond wszystkie koncertowe obowiązki wykonywał w pełni samodzielnie.

Wygląda więc na to, że premiera albumu planowana może być zatem gdzieś na początku 2019 r.

king diamond 2014

2 Komentarze King Diamond po 10 latach wchodzi do studia

  1. sara

    Powrot Krola…i to jest news ! oby tylko nie nagral czegos w stylu ostatnich 2och albumow i bez wokali swojej zony bo slabo to wyszlo.

  2. Mateusz

    Wspaniała wiadomość dla fanów,myśle ze nowy krążek bedzie w stylu 2 pierwszych płyt (Fatal Portrait-Abigail)to brzmeinie perkusji i gitar mistrzostwo swiata

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *