Magazyn Kerrang! przeprowadził ostatnio wywiad z jednym z członków supergrupy Killer Be Killed, Maxem Cavalerą. Lider Soulfly oraz Cavalera Conspiracy został zapytany o utwór, który najlepiej podsumowuje charakter całego wydawnictwa.

To trudne pytanie, wszystkie utwory są inne. Album zaczyna się utworem „Wings Of Feather And Wax”, który powstał na bazie melodyjnego riffu, który napisałem. Brzmi on trochę jak metalowa wersja kawałka „Sunday Bloody Sunday” albo końcówka „Stairway To Heaven”. Greg (Puciato -przyp. red) dodał do tego swój niesamowity wokal. Ten numer ma ogromny potencjał, jest to w gruncie rzeczy kawałek radiowy. Nie został jednak napisany w tym celu. Nie pomyśleliśmy czegoś w stylu: „Ok, napiszemy radiowy kawałek”. To się po prostu stało.

Następnie mamy utwór „Face Down”, który ma w sobie dużo z muzyki punkowej. Ten numer jest o brutalności policji, to naprawdę świetny kawałek.

Ciężko wybrać jeden kawałek… Gdybym musiał wybrać jeden utwór to byłoby to moje ulubione „Snakes of Jehova”. Ten numer ma w sobie właściwie wszystko – szybkie partie, naprawdę fajne zwrotki i miażdżące refreny, na które wpadł Greg. Myślę, że „Snakes of Jehova” jest kompletne, bardzo lubię ten utwór. Zawarliśmy tam sporo przypadkowych gitarowych dźwięków, które nie mają wiele wspólnego ze shreddingiem, jest to raczej hałas, który dopełnia ten kawałek.

Przeczytajcie naszą recenzję krążka ‚Killer Be Killed’.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *