1. Nowy album Deep Purple zowieć się będzie „Whoosh!” i ukaże się 12 czerwca. Będzie to już 21. wydawnictwo zespołu.


2. Nowy album AC/DC ma zawierać „nieco niespodzianek” związanych ze nieżyjącym Malcolmem Youngiem – stwierdził Dee Snider. Jak mówi:

Byłem ostatnio na kolacji z Brianem Johnsonem i rozmawialiśmy o ich powrocie. Wiele mi wyjawił, ale nie chcę niczego zdradzać. Ale – co wiemy już ze zdjęć – byli w studio, nagrywali. Oryginalny… może nie powiem „oryginalny”, bo wielu z nich już odeszło, ale „klasyczny” skład powróci i będzie tam trochę niespodzianek, o których mówić nie mogę, związanych z Malcolmem Youngiem, ale szczęka mi opadła do podłogi, gdy o nich usłyszałem. Powiem tyle, że będzie obecny. Będzie to więc AC/DC, które znamy i kochamy.

Potwierdza to niejako doniesienia magazynu JAM! sprzed paru lat o tym, że nowy album zawierał będzie ścieżki gitarowe Malcolma Younga zarejestrowane podczas sesji na płytę „Black Ice”, kiedy to miał „napisać dosłownie setki utworów i nagrać wiele z nich.”


3. Extreme, po 12 latach studyjnej przerwy, kończą pracę nad nową płytą. Póki co brak szczegółów, ale wg gitarzysty Nuno Bettencourta z uwagi na miniony czas „album jest ciężki, pełen ognia i prawdopodobnie najlepszy w dorobku [wokalisty] Gary’ego Cherone’a.”


4. Glenn Danzig 17 kwietnia wyda płytę… „Danzig Sings Elvis” z coverami Króla.


5. W sieci pojawiło się zdjęcie Tobiasa Forge’a (Ghost) pochodzące ze starego zina, do którego pozował w pełnym corpse paintcie na twarzy. Miał wtedy ok. 15-16 lat. W wywiadzie, jakiego wtedy udzielił, powiedział że od 14 roku życia grał w kapeli o nazwie Absurdum (później Superior), która nagrała 3 dema: niewydane „Anno Dracule (Dark Wampyrious Consipracy)” (1995), „Metamorphis” (1996) i Illustrare ad Infernali” (1997). Po drodze miał także grać w – jak to ujął – „różnych niepoważnych gównobandach.”


6. Jinjer wydali nowy klip do numeru „Retrospection” z najnowszej płyty:


7. Kirk Hammett (Metallica) wystąpił wraz z Billym Gibbonsem (ZZ Top), Stevenem Tylerem (Aerosmith), Davidem Gilmourem i in. znanymi nazwiskami w ramach koncertu w hołdzie dla Micka Fleetwooda. Poniżej chyba jedyne dostępne wideo z tego eventu (inne zostały usunięte):


8. Milton Keanes, znany bardziej jako Adam Wakeman, syn słynnego klawiszowca Yes, a także gitarzysta / keyboardzista Black Sabbath i Ozzy Osbourne – 10 kwietnia wyda płytę „Jazz Sabbath.”

Do premiery wydawnictwa dorobiono historyjkę, na którą niektórzy ludzie już się w sieci nabierają. Z nagranego „dokumentu” dowiadujemy się m.in., że Black Sabbath rzekomo wykradli mu jego nagrania z 1969 r., gdy ciężko zachorował (oczywiście nie było go jeszcze wtedy na świecie) i wydali jako własne, np. „Iron Man”, na którego riff wpadł obserwując człowieka z żelazkiem („Ironing Man”), czy nazwę „Salad Bloody Salad”. Ogólnie to dobra, warta zobaczenia komedia, w której występują różne znane nazwiska (Mikkey Dee, Billy Idol, David Ellefson, Marky Ramone, Neil Murray itd.), zaś sam Andy odgrywa pretensjonalnego muzyka naciągającego rzeczywistość do własnej prawdy:

„Dokument”:

Można już także posłuchać jazzowej wersji „Iron Man”:


9. Supportem Helloween na europejskiej trasie będzie DIRKSCHNEIDER (grupa byłego wokalisty ACCEPT). Obie kapele będziemy mieli okazję zobaczyć w Katowicach (MCK) 20 października br.

Wydarzenie: 20.10.2020 Helloween + Dirkschneider // Katowice – MCK


10. Bliski przyjaciel Dimebaga Darella, Daryl „Bobby Tongs” Arnberger, udzielił wywiadu, w którym wyjawił, że gitarzysta na kilka tygodni przed śmiercią wyjawił mu, iż „za wszelką cenę” zamierza doprowadzić do reunionu Pantery. Miał już dość Damageplan, w którym „nie czuł tej samej magii” z uwagi na małe zaangażowanie dwójki „nowych” muzyków. Jego zdaniem Dimebag mógłby wybaczyć Philowi Anselmo jego ówczesne grzechy, jednak „Vinnie Paul nie wybaczyłby mu nigdy”. Dodaje również, że Anselmo – z którym wciąż pozostaje w dobrych stosunkach – to dziś zupełnie inny człowiek niż kiedyś.

Cały wywiad:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *