Ozzy Osbourne i Elton John pracują nad wspólnym utworem.

Choć to niespodziewana kolaboracja, panowie prywatnie znają się nie od dziś. Wiemy np, że w 2004 r. Elton gościł w swoim domu Ozzy’ego i jego córkę, którzy akurat nie mogli się dogadać co do tego, czy w jej coverze „Changes” mają być chórki, czy nie. Poprosili więc Eltona, by zdecydował za nich. Ten opowiedział się za chórkami – podobnie jak Ozzy.

A przy okazji nowy teledysk Księcia Ciemności – „Straight To Hell”:


Meat Loaf stwierdził, że Greta Thunberg ma wyprany mózg, bo wierzy w zmianę klimatu. Nie trzeba było długo czekać aż koledzy i koleżanki po fachu go naprostują (np. Sebastian Bach, czy Lzzy Hale), ale chyba najmniej spodziewał się, że publicznie odetnie się od jego opinii jego własna córka, Amanda Aday.


Phil Demmel wypuścił w sieci utwór „The Permanent Decay”, który – jak mówi – miał być numerem Machine Head na ich ostatnim albumie, ale Robb Flynn go odrzucił (wraz ze wszystkimi innymi jego riffami i pomysłami). Demmel po odejściu z zespołu nagrał go teraz z wokalistą Bleeding Through, basistą Megadeth i perkusistą Sacred Reich. Posłuchajcie rezultatu:


Były gitarzysta Forbidden i Testament, Glen Alvelais, udostępnił swój nowy singiel „Slow Down”. Jak mówi, ma około 9–10 numerów, które zamierza wypuszczać za darmo w sieci – po jednym co miesiąc. Na przemian otrzymywać będziemy numery thrashowe z rockowymi/jazzowymi w stylu Satrianiego/Holdswortha.


Byli członkowie Accept i U.D.O. – David Reece i Andy Susemihl, nagrywają wspólny album, „Cacophony Of Souls”. Płyta ukaże się 13 marca. Próbka poniżej:


Bill Byford (Saxon) wypuścił swój pierwszy solowy teledysk. Klip powstał od utworu tytułowego „School Of Hard Knocks” z mającej ukazać się 21 lutego płyty.


Aktor Jason Mamoa wynajął wokalistę Archspire, by nauczył go swojej wokalnej techniki, aby mógł zastosować ją w scenie bitewnej w nowym serialu „See”, gdzie gra główną rolę.


Charlie Benante w nowym wywiadzie dla Revolver stwierdził, że nowy album Anthrax będzie zawierał elementy z całej dyskografii grupy. Jak dodaje, płyta będzie „dziwna i pełna złości.” Wcześniej mówił także, że nie chcą jak niektóre zespoły wydać płytę, byle ją wydać i jechać w trasę, ale by fani nawet po pół roku słuchania znajdywali na niej coś nowego. Scott Ian z kolei rzuca, że „to może być ich ‚The Dark Side Of The Moon’, tylko szybsze.”


The Dead Daisies zakończyli nagrywanie nowej płyty – pierwszej z Glennem Hugsem w składzie. Słynny wokalista i basista zastąpił w 2019 r. na tych pozycjach Johna Corabiego i Marco Mendozę, którzy – przynajmniej tymczasowo – postanowili skupić się na solowych projektach.


Foo Fighters wydają się sugerować w mediach społecznościowych, że w tym roku czeka nas od nich garść nowej muzyki. W 2020 r. zarazem 25-lecie obchodził będzie debiutancki album grupy Dave’a Grohla.


Kvelertak wypuścili klip z nowym kawałkiem „Crack Of Doom” z nadchodzącego albumu „Splid” (premiera 14 lutego):


Nowym klipem i numerem raczy nas również supergrupa Black Swan, która również 14 lutego wyda swój debiutancki krążek, „Shake The World”. Poniżej numer tytułowy:


24 stycznia dostaniemy także efekt kolaboracji George’a Lyncha z wokalistą/keyboardzistą Dino Jelusickiem (TSO). Z nadchodzącej, eponimicznej płyty dostaliśmy już w sumie 3 kawałki:


Nirvana ponownie zjednoczyła się na scenie. Na wokalu wystąpiły St. Vincent oraz Violet (13-letnia córka Dave’a Grohla):


Kirk Windstein – który wraca do Down na trasę z okazji 25-lecia płyty „NOLA”, nie wyklucza, że znów nagra coś razem z grupą.

Pełen wywiad: https://youtu.be/5adlxH9Alik


Marcela Bovio, 40-letnia już, była wokalistka Stream Of Passion, Ayreon i in., a obecnie frontująca death-metalowemu Mayan, ma raka szyjki macicy. Jest jednak w dobrym nastroju, ponieważ – jak pisze – leczenie jak dotąd przebiega dobrze, a prognoza jest pozytywna. Leczenie powinna zakończyć w ciągu kilku miesięcy.

Źródło: https://www.instagram.com/p/B6Aut_OFdch/


Heavypudel donosi: wdowa po Chesterze Benningtonie, Talinda Bennington, jest już ponownie szczęśliwą mężatką. Ślub wzięła 4 stycznia, a wybrankiem jej serca jest pewien strażak z Los Angeles.

5 Komentarze Kilka szybkich nr 2/2020: Ozzy i Elton John (!) nagrywają, Anthrax mówi o nowej płycie, Nirvana występuje, Meat Loaf pieprzy bzdury, Phil Demmel nagrywa, czego Robb Flynn nie chciał słyszeć i in.

  1. heavyrock.pl

   I tak i nie. A konkretnie:

   Normalne newsy to w zasadzie często było to, co widzisz tutaj. „Zespół X wydał utwór Y, tutaj wideo”, tylko że wszystko osobno. I niestety – prawie nikt tego nie czytał (bo często inni nas wyprzedzają, ale ludzie też coraz częściej czerpią bezpośrednio ze źródeł – od artystów, czy zagranicznych serwisów, albo po prostu przez „nowy, lepszy” algorytm facebooka, który zakopywał linki na wallach ludzi). Ale okazało się, że wszyscy chętnie czytają takie zbiorcze zestawienia na facebooku (facebook też takie coś chętniej propaguje) i chwalą krótką i zwięzłą formę podaną na miejscu, bez rozdrabniania się na 100 linków, bo im to oszczędza czas (nam też przy okazji), więc uznaliśmy, że warto je również podawać na stronie dla tych, którzy zaglądają tutaj, a przy okazji nie zginie.

   Natomiast różne „większe rzeczy”, dosłownie i w przenośni, czyli albo dłuższe teksty (np. wywiady), albo rzeczy na tyle istotne, żeby dać im osobny tytuł i wpis, dalej będziemy serwowali osobno.

   Nie wiem, czy zauważyłeś, ale takich newsów jak tu (nowe single itp.) nie było na stronie już od dobrych kilku miesięcy, jak nie pół roku :) Teraz powracają właśnie w ten sposób.

   1. Szkorbut

    Ok. Chciałem wiedzieć, bo nie bardzo chce mi się za każdym razem przeglądać całego, tak wielgachnego newsa, nie mając pewności, czy w ogóle znajdę coś interesującego dla siebie ;)

    1. heavyrock.pl

     Na ogół nie były / nie będą tak wielgachne. Akurat na koniec roku się zebrało dużo jednocześnie, bo mieliśmy wolne i było co nadrabiać. Zwykle to jest ok. 5-6 krótkich informacji naraz.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *