Bobbie Brown, była żona nieżyjącego od 2011 r. wokalisty Warrant, Janiego Lane’a, zdradziła, że wyjawił jej przed śmiercią, iż w przeszłości pewien muzyk znanego zespołu heavy-metalowego oraz ich manager podali mu narkotyki i go zgwałcili. Nie chciał jednak nigdy mówić o tym publicznie, ponieważ byłby to dla niego wstyd. Nauczono go, że „chłopaki nie płaczą”. Z perspektywy czasu jednak, jej zdaniem to właśnie ten brak otwartości był przyczyną jego problemów psychicznych i uzależnień.

Pełen wywiad: https://www.foxnews.com/entertainment/cherry-pie-girl-bobbie-book-jani-lane-warrant


My Dying Bride zapowiedzieli nowy album. Płyta „The Ghost Of Orion” ukaże się 6 marca. Poniżej singiel „Your Broken Shore” zwiastujący wydawnictwo (10 stycznia dodatkowo ukaże się teledysk):


The Night Flight Orchestra – lekki projekt członków Soilwork i Arch Enemy – szykuje się do premiery albumu „Aeromantica” 28 lutego. Płytę promuje nowy singiel / wideo „More Drama”:


Hammerfall wypuścili klip do ballady „Second To None” z gościnnym udziałem Noory Lauhimo, wokalistki Battle Beast:


Industraliści z Stabbing Westward wydali pierwszy numer od 2001 r. Singiel / wideo „Dead & Gone” promuje wydaną właśnie EP-kę o tym samym tytule:


Five Finger Death Punch wydali nowy numer „Full Circle” (premiera albumu „F8” 28 lutego):


Guns N’ Roses pozywają superfana, Ricka Dunsforda, który – ich zdaniem – wpuścił do sieci 97 wcześniej niepublikowanych nagrań zespołu, mimo iż zapłacili mu wcześniej $15 tys, by tego nie robił. Rick pozyskał je w drodze aukcji po byłym przedstawicielu zespołu, Tomie Zautautcie.

„Nie zapłacił on za swój depozyt, lub coś w tym stylu” i zawartość jego szafki oddano na sprzedaż – w tym 20 płyt CD z nieznanymi utworami z lat 1999–2001. Dunsford broni się twierdząc, że zna sprzedawcę i wie, że posiadał kopie tych płyt, które sprzedawał dalej innym i to ci inni właśnie są źródłem przecieku.


Członkowie Nirvany, Dave Grohl, Krist Novoselic i Pat Smear, ponownie wystąpią razem – tym razem charytatywnie. Koncert na rzecz organizacji The Art Of Elysium zaplanowany jest na dziś (4 stycznia).


Anders Odden, basista Satyricon i założyciel Cadaver, wyjawił, iż zmaga się z rakiem odbytu. 6 stycznia czeka go operacja usunięcia guzów.

Źródło:

View this post on Instagram

I wanted to wait to tell you all about my condition until my surgery was done, but then I got this video clip. On my musical hero Lemmy’s, death date (28.12.2015) my friend Hank Von Hell is in Sweden raising money for the cancer cause with Motorhead drummer Mikkey Dee. Getting this video was very touching and made me wanna share it with you to raise money for cancer research. I was diagnosed with colon cancer the 3rd of October 2019. Since then I have done chemotherapy to shrink the tumor down so I can undergo surgery. The surgery date is set to the 6th of January 2020. The doctors have told me that everything will go as planed and that I will get rid of this cancer. It’s a tough journey, but I am ready. Have a happy new year and I will see you when I am through. #cancer #coloncancer #cancerresearch #mikkeydee #hankvonhell #motorhead #riplemmykilmister #🤘😎🤘

A post shared by Anders Odden (@andersodden) on


Macabre – chicagowskie legendy death metalu – wracają w oryginalnym składzie po ponad 2 dekadach. Nowy album ukazać ma się w 2020 r. Poniżej zapowiedź:


Mike Portnoy wyjawił, że bardzo chciałby znów nagrać coś z Johnnem Petruccim. Porównał ich w zasadzie rodzinną relację do innych gitarzytów/perkusistów, którzy razem zakładali swoje zespoły: Larsa Ulricha i Jamesa Hetfielda, braci Abbott, czy Eddie’ego i Alexa Van Halenów. Jego zdaniem, cokolwiek by razem nie nagrali, brzmiałoby to jak coś w stylu ich wcześniejszych dokonań w ramach Dream Theater i Liquid Tension Experiment.

Pełny wywiad: https://myglobalmind.com/2020/01/01/mike-portnoy-of-sons-of-apollo-new-cd-mmxx-we-are-not-thinking-in-terms-of-meeting-anyones-expectations-except-our-own/


Robb Flynn wyjawił, że napisał już 7 nowych utworów na kolejny album Machine Head, a przy okazji nagrał „solowy album z coverami.”


Lamb Of God teasują nowy album na 2020 r. na swoim instagramie.

Będzie to pierwsza płyta z perkusistą Artem Cruzem, który zastąpił Chrisa Adlera.

View this post on Instagram

2020

A post shared by Lamb of God (@lambofgod) on


Cannibal Corpse powoli zabierają się za nowy materiał. Jak napisali na swoim facebooku, „Czas zejść do krypty i zacząć prace nad następnym albumem. Wspierajcie death metal w nowej dekadzie!”


Bulletboys w oryginalnym składzie wystąpili po raz pierwszy od 8 lat. Fanowskie nagrania znajdują się na YouTube. Załączamy klip wrzucony przez klub Whisky A Go Go:


Tracy „G” Grijalva, były gitarzysta Dio, wyraził swoją opinię nt. hologramu zmarłej legendy. Jego zdaniem wygląda „strasznie” i przypomina „kukłę.” Jak dodaje, „Znałem faceta przez 6 lat i nie widzę go patrząc na to coś, nie myślę, ‚zajebiście’.”

Pełen wywiad: https://youtu.be/cT4yBpMKFrk


Magnus „Devo” Andersson odszedł z Marduk. Basista ogłosił, że „po 17 latach, 70 krajach i 900 koncertacch” chce bardziej skupić się na nagrywaniu swoich rzeczy w studio.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *