1. Judas Priest rozpoczną wspólne pisanie nowej płyty w lutym. Jak mówi Richie Faulkner, on sam ma już „tonę pomysłów”, a Glenn Tipton i Rob Halford dołożą swoje. Tym samym mamy potwierdzenie, że Tipton, mimo trwałej choroby i absencji na scenie, pozostaje aktywnym członkiem zespołu.


2. Satriani / Vai / Poland / Tate / Englen wykonali razem cover Black Sabbath – „Paranoid” w trakcie tegorocznej edycji Metal Hall of Fame:


3. Tymczasem Rock And Roll Hall of Fame drugi raz z rzędu nie postawiło na Judas Priest. Do hali sław wprowadzeni w tym roku zostaną natomiast: The Doobie Brothers, Depeche Mode, Nine Inch Nails, The Notorious B.I.G., T.Rex i Whitney Houston.


  1. Sully Erna (Godsmack) wyjawił w wywiadzie radiowym, że zmarły na dniach Neil Peart (Rush), przez pół roku przed śmiercią był przykuty do wózka i nie mógł mówić :(

5. Grey Daze (pierwszy zespół Chestera Beningtona z Linkin Park) wydał właśnie pierwszy „odrestaurowany” utwór z nadchodzącego w tym roku albumu. Benington miał 17 lat, gdy śpiewał ten kawałek:


6. Nightwish podali wreszcie szczegóły nowej płyty. Krążek pt. „Human. :II: Nature.” ukaże się 10 kwietnia. Będzie to album podwójny i koncepcyjny. 9 utworów na CD #1 oraz 1 długi utwór na CD #2 podzielony na 8 części.


7. Ukazał się trailer nadchodzącego, biograficznego dokumentu o Ozzym Osbournie, w którym sam Książę Ciemności wziął czynny udział:


8. Avenged Sevenfold wypuścili wcześniej niepublikowany utwór z sesji nagraniowych płyty „Hail To The King”. Będzie on dostępny w streamingowej wersji nadchodzącego albumu „Diamonds In The Rough” (premiera 7 lutego):


9. Steve Harris (Iron Maiden) wypuścił dziś nowy album ze swoim drugiem zespołem, British Lion. Oto klip promujący wydawnictwo:


9. Bret Michaels (Poison) wyjawił, że ma raka skóry. Zapewnił jednocześnie, że jest w rękach najlepszych specjalistów, którzy niebawem usuną mu problematyczny płat i dlatego ma nadzieję na wspaniały rok.


10. Napalm Death 7 lutego wydadzą nową EP-kę „Logic Ravaged By Brute Force.”


11. Na koniec garść nowych klipów:

Skinlab:

 

Stone Temple Pilots:

 

Black Star Riders:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *