1. Megadeth wracają do salki prób po raz pierwszy od zeszłorocznej, nowotworowej diagnozy Dave’a Mustaine’a. Zespół szykuje się do trasy po Europie (w tym 12 lutego na Torwarze).

Zdjęcia:


2. Rick Wakeman (Yes) rozpoczął nagrywanie solowej, progresywnej płyty ukierunkowanej na keyboard. Album ma się ukazać w marcu.


3. Rob Skotis, basista Iron Reagan, został wyrzucony z zespołu, jak również z restauracji, którą współprowadził po tym, jak został na twitterze oskarżony o gwałt. Zarówno zespół jak i restauracja dają jednak do rozumienia, że wiedzą, ile w tym prawdy. Jak sam następnie oświadczył Rob, nic z tego nie jest prawdą, a „bezimienne i bezosobowe konto”, które szerzy te informacje, ma jedynie na celu dyfamację lokalnych przedsiębiorców (profil sam pisze o sobie, że będzie publikował anonimowo nadesłane do niego historie o lokalnych właścicieli restauracji, by ujawniać ich złe praktyki).


4. Slipknot wypuścił wideo do utworu „Pollution”, stanowiące w sumie krótki metraż (20 minut):

Corey Taylor napisał także scenariusz i zabiera się właśnie za reżyserowanie swojego pierwszego filmu – horroru, do współpracy nad którym zaprosił ikonę gatunku, Toma Saviniego.


5. Myrkur wyda nowy album „Folkensange” 20 marca. Singla otwierającego album można już posłuchać:


6. Joe Satriani niebawem wyda swój 18. album. Płyta nosiła będzie tytuł „Shapeshifting”. Datę premiery mamy dopiero poznać, jednak wiadomo już, że 15 kwietnia rusza trasa europejska trasa promocyjna płyty (w tym 5 maja w Warszawie).

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *