1. Overkill napisali już 9 utworów na kolejny album. Planowo chcą wydać go do marca w 2021 r. i ruszyć w trasę po Europie, jednak pandemia stawia te plany pod znakiem zapytania, bo – jak mówi Jason Bittner – „wytwórnia jest teraz zamknięta i NIKT nie robi żadnych interesów w tej chwili.”

Cały wywiad: https://youtu.be/CihOytoMp9s


2. Dave Lombardo pracuje nad nowym projektem, Satanic Planet. Towarzyszą mu w nim koledzy z Dead Cross, Planet B oraz założyciel The Satanic Temple, Lucien Greaves (teksty i część wokali). Gościnnie pojawi się w nim także frontman Cattle Decapitation i in. Aktualnie mają już całą płytę materiału, który wymaga jeszcze doszlifowania, a który Dave określa mianem „irytującego”, „dziwnego” i „popieprzonego” w „industrialnej sferze.” Całość „ma brzmieć tak, jak można sobie wyobrazić brzmienie płyty satanistycznej.”

Cały wywiad: http://www.brooklynvegan.com/justin-pearson-talks-new-project-with-dave-lombardo-satanic-temple-co-founder-more/


3. Udo Dirkschneider w ramach U.D.O. połączył kompozycyjne siły z byłymi członkami Accept, Stefanem Kaufmannem i Peterem Baltesem, oraz zespołem niemieckich sił zbrojnych Das Musikkorps der Bundeswehr. W efekcie 17 lipca otrzymamy nowy album „We Are One” z 15 utworami.

Okładka i zdjęcie całej grupy:

U.D.O. – „We Are One”


4. Członkowie Anthrax, Suicidal Tendencies, Testament i in. nagrali covery Rush i Beastie Boys kolaborując przez internet. Poniżej oba rezultaty:


5. Paradise Lost wypuścili nowy singiel „Ghosts” z zaplanowanej na 15 maja płyty „Obsidian”:


6. Nowy singiel dostaliśmy także od Ministry. „Alert Level” pochodzi z nowej płyty, nad którą pracują już od pewnego czasu:


7. Jesse Leach z Killswitch Engage frontuje także punkowej kapeli The Weapon, która właśnie wydała wideo z nowym numerem „Slave State”:


8. Vandenberg’s to powracająca z odmętów lat 80. kapela byłego gitarzysty Whitesnake, która po 35 latach przerwy, 29 maja, wyda album „2020”. W roli frontmana słyszymy Ronnie’ego Romero (Rainbow). Poniżej dotychczas opublikowane, nowe numery w jak najbardziej starym stylu:


9. Orange Goblin szykują się do wydania koncertówki “Rough & Ready, Live & Loud” (premiera 1 maja). Poniżej pierwszy klip:


10. Nekrotik Flesh – nowy, blackened death’n’rollowy projekt Seana Zatorsky’ego (Dååth, Sinsaenum, ex-Chimaira) – wypuścił właśnie debiutancką EP-kę „Vol. 1”. Całość do odsłuchu pod linkiem:

https://nekrotikflesh.bandcamp.com/album/vol-1

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *