1. Wiele festiwali jest odwoływanych, los innych stoi pod znakiem zapytania, natomiast Download Festival 2020 odbędzie się w całości wirtualnie (na facebooku, twitterze, instagramie i youtube) we wcześniej zaplanowanym terminie – 12-14 czerwca. Pełny line-up nie jest jeszcze potwierdzony (headlinerami dotąd mieli być Iron Maiden, KISS i System of a Down).

2. Trivium udostępnili nowy numer z nadchodzącej płyty „What The Dead Men Say” (premiera 24 kwietnia). Singiel nosi tytuł „Amongst The Shadows & The Stones”:


3. BPMD, supergrupa Bobby’ego „Blitza”, Phila Demmela, Marka Menghiego i Mike’a Portnoya, udostępniła szczegóły debiutanckiej płyty i wideo z pierwszym numerem. Ich płyta „American Made” ukaże się 12 czerwca, zaś singlem promującym jest cover „Toys In The Attic” Aerosmith:


4. Protest The Hero udostępnili pierwszy singiel, „The Canary”, z nadchodzącej płyty „Palimpsest” (premiera 19 czerwca):


5. Matt Cameron, perkusista Pearl Jam, wypuścił nowy, solowy singiel, „Down In The Middle” z Buzzem Osborne’em ((the) Melvins) na gitarze:


6. Jeff Beck i Johnny Depp nagrali cover „Isolation” Johna Lennona:


7. Nowy numer dostaliśmy także od Cro-Mags. Singiel „The Final Test” zwiastuje album „In The Beginning” (premiera 19 czerwca):


8. Joe Bonamassa zaskoczył nowym singlem „A Conversation With Alice”. Tytułowa Alice, to alias terapeutki, która pomagała mu niegdyś radzić sobie z nawracającymi „problemami”, które – jak się okazało – okazały się w końcu poprowadzić go do sukcesu:


9. The Dead Daisies, frontowani aktualnie przez Glenna Hughesa, wypuścili singiel „Unspoken” zapowiadający album „Holy Ground”, który ma się ukazać później tego roku:


10. Kansas także nie próżnują i dają nam nowy kawałek „Throwing Mountains” z płyty „The Absence of Presence” (premiera 24 czerwca):


11. David Ellefson z Megadeth stwierdził, że nadchodzący album grupy prezentuje „kolejny poziom względem ‚Dystopii'”. Tak miał ocenić to management grupy. Ellefson tłumaczy to tym, że tym razem podeszli do nagrywania inaczej. Podczas gdy na ostatnim albumie „kompletnie wyczyścili archiwa” [z niewykorzystanych riffów] i każdy pojawił się w studio, by tylko nagrać swoje partie, tym razem na życzenie Dave’a Mustaine’a cały zespół latem 2019 r. spotkał się na intensywne 2 miesiące, by napisać wspólnie całkowicie nowy materiał.

Cały wywiad: https://wrif.com/…/talkin-rock-with-megadeths-david-ellefs…/


12. Do gry powraca Cadaver, jeden z pierwszych norweskich, death-metalowych zespołów. Obok frontmana Andersa Oddena do grupy na stałe dołączył Dirk Verbeuren (Megadeth). Wypuścili właśnie singiel „D.G.A.F” z gościnnym udziałem Jeffa Walkera (Carcass). Plan był taki, by powrócić z całym albumem, a następnie wydać EP-kę, jednak pandemia pokrzyżowała im szyki i stąd EP-ka o tym samym tytule ukazała się najpierw (a na niej dodatkowe 2 utwory):

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *