1. Dave Mustaine zabrał swojego miniaturowego konika na spacer. Mamy wideo!

A z innej beczki: Mustaine kończy także nową książkę „Building The Perfect Beast” (o kulisach powstawania albumu „Rust In Piece”, premiera 8 września) i dalej pracuje nad nową płytą Megadeth. O jednym i drugim mówi tutaj:


2. Cattle Decapitation wypuścili wideo do numeru „Bring Back The Plague” ze swojej ostatniej płyty, a w nim nagrania idiotów z czasu bieżącej pandemii:


3. Richie Kotzen powiedział w wywiadzie dla Tunestiles, że „gdyby miał się zakładać, to obstawiłby, że The Winery Dogs wydadzą 3. album w niedalekiej przyszłości.”


4. Metal Church wypuścili nową wersję swojego klasycznego utworu „Conductor”. Wraz z wcześniej niepublikowanymi kawałkami i in. rarytasami znajdzie się on na wydawnictwie „From The Vault” (premiera 10 kwietnia).


5. Ozzy Osbourne co prawda nie może wyjechać teraz do Szwajcarii na planowane zabiegi zw. z jego chorobą Parkinsona, jednak Kelly Osbourne donosi, że raptem jeden zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych, który jej ojciec przeszedł kilka tygodni temu w Panamie, przyniósł „niewyobrażalne” rezultaty. Jak dodaje:

„Chce wstawać. Chce coś robić. Chce znów być częścią świata. Lepiej chodzi. Lepiej mówi. Przejawia słabsze symptomy. Odbudowuje mięśnie po operacji kręgosłupa.”

Z uwagi na kwarantannę nie może jednak opuszczać domu, co trochę go irytuje. Miał raz powiedzieć:

„Przebywałem na kwarantannie od 2 lat, a jak już mi lepiej, to teraz świat się izoluje.”

Cała wypowiedź Kelly o zdrowiu jej ojca: https://youtu.be/OCDls9qYN10


6. Tony Iommi został zapytany o to, czy planuje w końcu coś nowego nagrać. Jak odparł:

Cóż, to pytanie za milion. Mam masę rzeczy. Ciągle powtarzam swojemu managerowi, że chcę to wydać właściwie, ale inżynier, z którym pracowałem od lat, Mike Exeter, zabrał się za inne rzeczy… Chcę coś nagrać, ale nie będę z tym koncertował. Ostatnio Brian May do mnie wpadł i dałem mu 4 albo 5 płyt z riffami, i powiedział, „Musisz z nich zrobić album, po prostu wydaj je tak jak są.” Ja na to, „Nie, nie chcę tak. Zrobię to jak trzeba.

Dodał później, że chciałby w to zaangażować muzyków, których ceni, na wzór swojej płyty solowej z 2000 r. Wyznaje, że Eminem i Kid Rock chcieli z nim wtedy nagrywać, ale nie wiedział kim są, czego teraz żałuje. Z kolei współpraca z Robertem Plantem i in. nie wyszła przez „management i całe to wszystko.”

Cały wywiad: https://www.guitarworld.com/features/tony-iommi-ive-always-had-determination-i-had-to-go-against-all-the-people-who-said-youre-never-going-to-be-able-to-play-guitar


  1. Jason Newsted i jego Chophouse Band znów zagrali na żywo… trzeba przyznać, że śpiewa z gracją:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *