1. Lamb Of God wypuścili wideo z nowym singlem, który otworzy nadchodzący album (premiera 8 maja):


2. Metal Church wypuszczają kolejny wcześniej niepublikowany numer, który znajdzie się na składance „From The Vault” (premiera latem):


3. Alexi Laiho i Daniel Freyberg – po rozwiązaniu Children of Bodom – założyli nowy zespół: Bodom After Midnight. Na żywo grać będą kawałki CoB – póki co zaplanowali 3 letnie festiwale, po których ruszą z pracami nad nowym materiałem.

Skład uzupełniają: Waltteri Väyrynen (Paradise Lost, perkusja), Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz, bas) i keyboardzista (tylko na trasy) Lauri Salomaa.


4. Devin Townsend uruchomił „Quarantine Project” w ramach podziękowania dla fanów, którzy wsparli go finansowo po tym, jak musiał odwołać trasę, do której przygotowywał się przez rok, i efektywnie pokryli utracone przez to pieniądze. Teraz – zamiast koncertować – nagrywa. Pierwszy utwór, „Quarantine”, poniżej. Kolejne mają prezentować różne style. W ramach projektu możliwe też będą streamy na Twitchu i in. formy interakcji z fanami.


5. Igorrr wypuścił (metalowy dopiero pod koniec) nowy kawałek „Camel Dancefloor” z nadchodzącego albumu „Spirituality and Distortion” (premiera 27 marca). Jak mówi, jego zdaniem „wielbłądy słuchałyby takie muzyki, gdyby miały ludzkie poczucie estetyki”:


6. Cattle Decapitation (jak chyba wszystkie zespoły) odwołuje swoją trasę. W ich wypadku zabawnie jednak wyszło, bo dużo wcześniej nazwali ją „The Europandemic Tour”, stąd też fajnie czyta się ich oświadczenie:

Cattle Decapitation przekładają „The Europandemic Tour” przez PRAWDZIWĄ KURWA GLOBALNĄ PANDEMIĘ.

Dalej cytują Lovecrafta („Ironia rzadko opuszcza nawet w największe horrory”) i dodają, że „Bring Back The Plague” nie ziści przez nich na naszym kontynencie.


7. Revocation – wykorzystując przymusowy czas wolny – ruszyli z pracami nad nową płytą. Frontman krótko ogłosił to na twitterze:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *