1. Kerry King nie zdradza szczegółów, ale zapytany o to, czy wróci do nagrywania, mimo że Slayer przeszedł na emeryturę, powiedział:

Powiedzmy tylko, że Dean Guitars nie podpisali ze mną kontraktu bez powodu.

Cały wywiad: https://www.guitarworld.com/…/kerry-king-on-new-music-post-…


2. Powrócić na swój sposób może także Ronnie James Dio. „Wiele jego niedokończonych utworów” może ujrzeć światło dzienne – potwierdza w nowym wywiadzie wdowa po zmarłym wokaliście, Wendy Dio.

Jak mówi, „za każdym razem, gdy idzie do magazynu, znajduje coś nowego.” Dodaje jednak, że „nie zamierza zalać rynku byle czym”, ale „jest skrupulatna w tym, co wybiera, a potem daje to do przesłuchania zawodowcom, jak np. Wyn Davis, by upewnili się, że wszystko gra, zanim cokolwiek zostanie wydane.”

Cały wywiad: https://youtu.be/DAoZSeFr64k


3. Frontman The Dillinger Escape Plan, Greg Puciato, wraca do gry, tym razem solo. Poniżej pierwszy utwór zwiastujący jego album „Child Soldier: Creator Of God”, który ma się ukazać latem.


4. Pantera może powrócić na serio. Niedawno dziewczyna Dimebaga Darella, Rita Haney, powiedziała, że reunion zespołu raczej nie jest możliwy, ale trasa w charakterze hołdu dla braci Abbott (np. z Zakkiem Wylde’em na gitarze) już jak najbardziej. Po jej wypowiedzi Rex Brown sprowadził ją jednak do parteru, jednocześnie wyrażając swoją gotowość, tweetując:

Chcę mieć pewność, że ludzie rozumieją, co zamierzam powiedzieć… Nie od Rity zależy, co się wydarzy, tylko od tego, co mówimy Phil i ja… Ja w to wchodzę! Rozumiecie?!?!?

Źródło:

https://twitter.com/REJASFROMTEJAS/status/1234360981540741120?ref_src=twsrc%5Etfw


5. Duch Bona Scotta powrócił na chwilę na ulice Australii. 1 marca, czyli 40 lat po pogrzebie legendarnego wokalisty AC/DC, zorganizowano w hołdzie dla niego koncert „Highway To Hell” na ulicach miasta Perth. W imprezie udział wzięło ponad 100 tys. ludzi!

Raport TV:


6. Joey Belladonna (Anthrax) wraca do śpiewania muzyki Journey. Frontman założył coverband o nazwie Journey Beyond, z którym zadebiutuje na żywo 6 marca.

Niedawno Joey śpiewał Journey w ramach „otwartego mikrofonu”: https://youtu.be/HmtGRPlXkck


7. Deftones wracają z nową płytą. Zespół ogłosił, że album jest już miksowany i ukaże się bliżej końca roku.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *