1. Pojawiło się kilka nowych singli od:

– Machine Head – „Circle The Drain”:

– Hatebreed – „When The Blade Drops” (nowa płyta w maju):

– Pearl Jam – „Superblood Wolfmoon” (trzeba użyć smartfona do zeskanowania kodu QR): http://moon.pearljam.com/ – na innych platformach kawałek pojawi się 19 lutego, płyta „Gigaton” 27 marca

– Candlemass – „Porcelain Skull” (premiera EP-ki „The Pendulum” 27 marca):


2. Wczoraj, 13 lutego 2020 r., obchodziliśmy 50-lecie heavy metalu, który narodził się wraz z pierwszą płytą Black Sabbath. Z tej okazji Gibson wypuścił godzinne, biograficzne wideo „Icon: Tony Iommi” z ojcem chrzestnym heavy metalu w roli głównej. Legendarny gitarzysta opowiada w nim o swoim życiu i karierze:


3. W sieci pojawił się wcześniej niepublikowany utwór z udziałem zmarłego w styczniu Reeda Mullina (Corrosion Of Conformity). Perkusista grał bowiem także w kapeli Righteous Fool z Mike’em Deanem (także z C.O.C.) i Jasonem Browningiem. Wszyscy z nich udzielali się w niej wokalnie, a w tym numerze rola ta przypadła właśnie Reedowi. Nagrano go w 2011 r. Miał być częścią debiutanckiego, pełnego albumu grupy, który jednak nigdy się nie ukazał (oficjalnie wydali wcześniej tylko 2 kawałki jako 7″ singiel). Jak mówi Mike Dean, Reed rozmawiał z nim parę tygodni przed śmiercią o tym utworze, mówiąc że żałuje, że nigdy go nie wydał. Jak dodaje Dean, ewidentnie słychać w nim wokalny potencjał jego nieżyjącego przyjaciela:


4. Jason Newsted ponownie wyszedł z podziemia, by zagrać na żywo ze swoim Chophouse Band, podczas eventu upamiętniającego twórczość Sue Cunningham. Poniżej nagranie z ich wykonania „Hillbilly Grave”:


5. Dave Grohl potwierdza, że nowy Foo Fighters został już ukończony. Jak zdradza, w jednym z utworów usłyszymy riff, „nad którym pracował od 25 lat.”


6. Michael Alago, weteran branży muzycznej, 2 marca wyda swoją autobiografię „I Am Michael Alago.” Jako członek Elektry, Palm Pictures and Geffen Records i in. firm był m.in. współodpowiedzialny za wczesny sukces Metalliki, Niny Simone, Flotsam And Jetsam, White Zombie, Cyndi Laupher i in. Prywatnie zmagał się też z wieloma problemami jako imigrant z Puerto Rico oraz gej. Zmagał się z uzależnieniami i ostatecznie wygrał z AIDS. Słów pochwalnych dla Micheala na okazję premiery wydawnictwa nie szczędzą m.in. Jason Newsted i Gary Holt, którzy nazywają go legendą, „bez której metalowy świat byłby zupełnie inny.”

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *