1. Static-X wypuścili nowy utwór „Hollow”, który był pierwotnie demem na album „Start A War”, którego jednak nigdy nie dokończyli. W utworze słyszymy wokal nieżyjącego Wayne’a Statica, który zdążył ówcześnie nagrać wokale (co ciekawe, tylko one przetrwały – reszta taśm uległa zniszczeniu, choć wg zespołu część instrumentalna i tak była wtedy jeszcze w powijakach). Cała płyta Project Regeneration ukaże się 29 maja:


2. Six Feet Under nagrywają nowy album. W ruch w studio poszła już perkusja, a niebawem kolej na gitary.


3. Hard-rockowa supergrupa W.E.T. (z Jeffem Scottem Soto na wokalu) pracuje nad 4. albumem.


4. Album pierwszego zespołu Chestera Benningtona, Grey Daze, z wokalem zmarłego wokalisty, ukaże się 10 kwietnia i nosił będzie tytuł Amends. Wydano już pierwszy singiel, „Sickness”, wraz z wideo luźno opartym na zdarzeniu z życia frontmana, kiedy to miał 15 lat, był nękany w szkole, a pewnego dnia pobity.


5. Australijscy weterani hard-rocka, Rose Tattoo, ponownie nagrali swój album „Rock N Roll Outlaw”, który pod zmienionym tytułem „Outlaws” wydadzą 6 marca. Znajdą się na nim również 3 bonusowe dema z wczesnych lat grupy, których nigdy nie dokończono.


  1. Dokument o początkach thrashu w Bay Area – Murder In The Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story – 24 kwietnia zostanie wydany w fizycznym formacie z dodatkowym materiałem.

Trailer:

Pre-order: https://mvdshop.com/products/murder-in-the-front-row-the-san-francisco-bay-area-thrash-metal-story


7. Chriss Amott (ex-Arch Enemy, Dark Tranquillity) wydał solowy, synthwave’owy album pt. „Electric Twilight.” W trzech utworach współkompozytorem jest jego brat, Michael Amott.


8. 27 marca ukaże się atrakcyjna reedycja Hellhammer – „Apocalyptic Raids” (gatefold LP / mediabook CD). Nowa wersja kultowej płyty powstała pod okiem Toma Gabriela Warriora. Zremasterował ją V.Santura z Triptykon. Zawiera grubą książeczkę, rzadkie zdjęcia i in..

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *