1. Dave Mustaine 8 września wyda książkę „Building The Perfect Beast”, w której ze szczegółami opisze proces tworzenia albumu „Rust In Peace” Megadeth – od zatrudniania ludzi, przez próbę radzenia sobie z sukcesem, po rozpad ówczesnego składu.


2. Mike Portnoy, Bobby „Blitz” Ellsworth, Phil Demmel i Mark Menghi założyli nową supergrupę. Nazywają się BPMD (skrót od ich nazwisk), grają covery amerykańskich kapel z lat 70. (ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, Aerosmith, etc.) i „wkrótce” wydadzą album pt. „American Made”.


3. Candlemass 27 marca wydadzą nową EP-kę, pt. „The Pendulum.” Znajdzie się na niej 6 nowych kawałków – tytułowego można już posłuchać:


4. Dropkick Murphys wypuścili wideo z nowym singlem „Smash Shit Up”, który zabawnie opowiada o ciągłej chęci bycia buntownikiem mimo ustatkowanego życia:


5. ZZ Top wchodzą do studia! Zespół po 8 latach nagraniowej przerwy rozpoczyna prace nad 16. albumem w karierze. Czwartym brodaczem w studio poraz kolejny będzie producent, Rick Rubin.


6. James Hetfield pojawił się publicznie po raz pierwszy od swojego powrotu na odwyk i odwołania jesiennej trasy Metallica. Wziął udział w otwarciu wystawy w muzeum motoryzacji Petersen w Los Angeles, gdzie wystawiono m.in. 10 aut z jego kolekcji. Poza tym wziął udział w dyskusji z obecnymi na miejscu i pomógł zlicytować 2 ze swoich gitar ESP.


7. Tim „Ripper” Owens chciałby nagrać z Robem Halfordem cover Queen – „Udner Pressure”. Jak mówi, myśli o tym od 15 lat, jest z Robem i Judas Priest w przyjaznych stosunkach, a Mercury i Bowie, którzy oryginalnie go wykonują, to dwaj jego ulubieni wokaliści.


8. Blue Oyster Cult 6 marca wydadzą koncertówkę z koncertem z 2016 r., jaki dali z okazji 40-lecia albumu „Agents Of Fortune”, wykonując cały album na żywo. Poniżej klip z jednym z utworów:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *