Reed Mullin, współzałożyciel i perkusista Corrosion Of Conformity, nie żyje. Miał 53 lata.

Przyczyna śmierci nie jest znana, wiadomo jednak, że Reed zmagał się z ciężkim alkoholizmem, z powodu którego na przestrzeni lat doznawał napadów drgawkowych uniemożliwiających mu grę na scenie. Ubiegłego lata dał kolegom znać, że nie wystąpi, niecałe 24 godziny przed wejściem na scenę Bloodstock Festival.

Basista Mike Dean stwierdził wówczas, że Reed „musi zadbać o siebie i wziąć się w garść zanim wróci do zespołu”, dodając, że „wtedy drzwi będą dla niego otwarte”, a jeśli nie, to „tak bywa”, bo „ludzie muszą chcieć dać sobie pomóc” i „nie można ich do tego zmusić.”

Teraz C.O.C. wydali oświadczenie:

Z ciężkim sercem żegnamy naszego przyjaciela, brata i pioniera. Reed, kochamy Cię i zawsze będziemy. Zatrzymajmy się wszyscy na chwilę…


Vio-lence przyjęli w swoje szranki Bobby’ego Gustafsona, byłe gitarzystę Overkill. Zastąpił on na tej pozycji Raya Vegasa.


Slipknot zamierza wydać 11 wcześniej niepublikowanych utworów, określanych jako album „Look Outside Your Window”, nagranych w trakcie sesji an album „All Hope Is Gone” (2008). Mieliśmy otrzymać je na święta, ale nastąpiła zmiana planów. Aktualnie plan jest taki, by wydać je w jakiejś formie podczas nadchodzących tras promujących ostatni album. Jeden z tych numerów otrzymaliśmy wcześniej jako bonus:


Kirk Windstein, który oficjalnie powrócił do składu Down, powiedział, że tym razem wolałby z grupą nagrać pełny album, zamiast znów wydawać EP-ki.


Black-metalowi weterani z ABSU (chyba) zakończyli działalność. Frontman grupy, Russ Givens, stwierdził:

Po krótkich przemyśleniach i bez żadnych skrupułów zdecydowałem, że rozwiązuję ABSU po 3 dekadach istnienia. Ogólnie mówiąc, jest to ostateczna decyzja wynikająca z okoliczności, których nie da się rozwiązać.

Dodał, że absolutnie nic nie zmieni jego decyzji, jednak nie minęły 24 godziny i post zniknął już z facebookowegp profilu grupy. Wcześniej przez 2 miesiące pojawiały się tam wyłącznie linki do ich merchu oraz zapowiedź nowej kompilacji.


Dimmu Borgir zamierzają usiąść do pisania nowego albumu po obecnej trasie. Nic nie jeszcze jeszcze postanowione, ale „nastrój w zespole wskazuje na to, że tym razem obiorą bardziej agresywny kierunek.”

Pełny wywiad z Silenozem, gitarzystą grupy: http://www.extrememetalfestivalnews.co.uk/dimmu-borgir—silenoz.php


Supergrupa Black Swan wydała wideo do singla „Big Distaster”, promującego ich debiut „Shake The World” (premiera 14 lutego):


Ricthie Kotzen wyda swój 22. solowy album „50 For 50” 3 lutego. Tytuł należy rozumieć dosłownie, albowiem 3-płytowe wydawnictwo uświetni jego 50. urodziny i zawierało będzie aż 50 nowych utworów. Więksozść z nich to niedokończone przez lata pomysły, które odnalazł na twardym dysku. Mimo, iż wiele z nich doczekało się finalizacji, wciąż został mu jeszcze zapas materiału na przyszłość.

richie kotzen 50 for 50

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *