Styczniowe wydanie brytyjskiego Metal Hammera zawiera wywiad z Kerrym Kingiem, poświęcony głównie postępom w procesie pisania nowego materiału na kolejny album – pierwszy po śmierci gitarzysty i autora najbardziej znanych riffów Slayera – Jeffa Hannemana.

Mam kupę nowych kawałków! W sensie wiesz, jestem bardziej przygotowany, niż przed którymkolwiek z albumów, pracuję nad tym albumem od jakichś trzech lat. Ja i Paul [Bostaph, perkusja] mamy już 11 demówek. Aktualnie pracuję [łącznie] nad 14-15 kawałkami, a 7 ma już gotowy tekst. Jestem w świetnej formie!

King nie zamierza kopiować stylu Hannemana:

Myślę, że  strzeliłbym sobie w stopę. Nie mogę udawać Jeffa. Obydwaj uczyliśmy się od siebie przez 30 lat wspólnego komponowania. Czy mam przesadnie starać się napisać coś w stylu Jeffa? Nie zrobię tego. Jeśli mimo wszystko to jednak zabrzmi, jak on, to tym lepiej!

Kerry King

Czy materiał Jeffa zostanie użyty na tej płycie?

Był jeden kawałek, który był skończony na poprzedni album, ale wiem, że Jeff chciał zmienić w nim tekst, więc ten utwór przejdzie rozbiórkę i zostanie ulepszony.

Jak już wcześniej mówiłem i wciąż uważam, jeśli już użyjemy jakiegoś kawałka Jeffa, nie chcę by został on umieszczony na płycie tylko dlatego, że on go napisał. Chcę, by powodem jego ukazania się było to, że jest świetny. Musimy po prostu pokazać to, z czego Jeff byłby dumny.

Odnosząc się do oczekiwań fanów wobec nowego albumu Slayera, King rzekł:

Mam zaskakująco dużo ciężkiego materiału. Mam tendencję do pisania szybkich kawałków, ale mam kilka naprawdę ciężkich brzmień, aż sam myślę: „Wow, skąd to się wzięło? Od swoich utworów oczekuję gniewu i szybkości, ale tutaj naprawdę poszedłem na całego. Jestem nakręcony. Mamy na tyle dużo materiału, że niezależnie czy użyjemy materiału Jeffa czy nie, mamy z czego wybierać.

Muzyk podsumował w swoim stylu:

Mam nadzieję, że gdy ten album wyjdzie, rozwali wszystkich, walnie ich w twarz, aż będą musieli chodzić i szukać swoich głów. Jesteśmy gotowi.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *