Na facebookowym profilu policji z kanadyjskiego Kensington pojawiło się zdjęcie kasety Nickelback – Silver Side Up wraz z wiadomością (do której się przyłączamy) zachęcającą do odpowiedzialnej jazdy i każdorazowego wyznaczania z góry niepijącego kierowcy na każdy zakrapiany wieczór podczas zbliżającego się okresu świątecznego.

Kaseta ma jednak służyć jako ostrzeżenie dla tych, którzy będą „dostatecznie głupi, by pić i prowadzić”, bo gdy zostaną złapani („a zostaną załapani”), to funkcjonariusze zapewniają, że poza „sporą grzywną, kryminalnymi zarzutami i odebraniu prawa jazdy na lata, dostarczymy ci także bonus w postaci odegrania naszej kopii Nickelback w radiowozie w drodze do aresztu.” Jak dodają, „jeśli jesteście dość naiwni, by siadać za kółkiem po pijaku, to Chad Kroeger i jego chłopcy będą dla was idealnym prezentem.” Na koniec puentują:

Zatem prosimy, nie rujnujmy świetnej, bo nieotwartej kasety Nickelback. Nie jeździjcie po pijanemu, a my nie zmusimy Was do jej słuchania.

Jak się okazało, wpis jest czysto żartobliwy, bo zdjęcie kasety znalezione zostało w Google i chodziło po prostu o to, by przekaz z lekką dozą humoru poszedł w świat. Udało się! Jak dodaje przy tym autor tego wpisu, konstabl Robb Hartlen, który nota bene lubi kilka ich utworów:

Biedni Nickelback. Noszą brzemię narodowego pośmiewiska i jestem pewien, że płaczą przez to w drodze do banku.

Dalej jednak całkowicie uprawdopadabnia swoje groźby:

Nie miałbym jednak problemu, by faktycznie kupić ich kasetę i urządzać musical po drodze przy okazji pogawędki z kimś, kto został złapany za jazdę pod wpływem.

Trzeba to podsunąć naszym. Tylko kim mieliby straszyć w Polsce?

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *