Fiński zespół Kalmankantaja miał zagrać 22 września na niemieckim festiwalu Black Cult Doctrine. Z oświadczenia, jakim północni blackmetalowcy podzielili się z fanami przez swój oficjalny fanpage wynika jednak, że do koncertu nie dojdzie. Za zaistniałą sytuację odpowiadać ma antyfaszystowska organizacja Antifa, która dołożyła starań, by uniemożliwić występ.

Więc stało się. Kalmankantaja nie wystąpi w Niemczech. Faszystom nazywającym siebie Antifą udało się udupić kolejne wydarzenie. Możecie podziękować stronie Metal Fans Gegen Nazis. Poza tym, duże ODPIERDOLCIE SIĘ skierowane do Pestlegion i Eternal Alchemist, którzy zdecydowali się wystąpić przeciwko nam i odmówili grania, jeśli będziemy obecni.

W tym roku nie będzie już więcej koncertów.

Antifa już wielokrotnie starała się wpływać na rynek muzyki metalowej i blokować koncerty jej wykonawców. Ostatnio choćby spore problemy na amerykańskiej trasie mieli z powodu jej działań muzycy Taake.

1 Comment Kalmankantaja – niemiecki koncert odwołany

  1. Jason

    Bardzo dobrze !!! Faszyści nie mają nic do szukania w METALU. Heavy Metal zawsze był, jest i będzie przeciwko propagowaniu faszyzmu.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *