Jak donosi Billboard, udział w prawach do lwiej część katalogu Judas Priest został wystawiony na sprzedaż przez gitarzystę K.K. Downinga, który odszedł na emeryturę  w kwietniu 2011 r. (na papierze wciąż pozostając członkiem zespołu).

W nowo pozyskanym czasie wolnym próbował rozkręcić luksusowy resort golfowy, wokół którego planował dobudować resort wypoczynkowy, lecz biznes nie osiągnął sukcesu (jego firma doradcza wini za to zewnętrzne warunki ekonomiczne) i w ubiegłym roku przeszedł w kuratelę w zw. z planowaną upadłością.

W jej ramach wyprzedawany jest cały majątek Kena Downinga w postaci 320 akrów ziemi w pobliżu Shropshire (Anglia) za 10 mln GBP, oraz 136 utworów Judas Priest, w tym największych klasyków, takich jak „Breaking The Law”. Ich wartość szacowana jest na 250–300 tys GBP rocznie. Po jej zdyskontowaniu w czasie owe prawa autorskie mogą stanowić co najmniej interesującą inwestycję alternatywną, aczkolwiek możliwe, że chodzi wyłącznie o prawa do użytku komercyjnego (np. w reklamach) – nie zostało to sprecyzowane.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *