W ostatnim wywiadzie dla brazylijskiego Wikimetal wokalista Anthrax Joey Belladonna powiedział… Najciekawsze fragmenty wypowiedzi tłumaczymy poniżej.

Joey Belladona o nowym wioślarzu zespołu, Jonathanie Donais:

Jest super zdolny, człowieku. Jon to koleś z którym dobrze się pracuje. Zdaje się zadowolony z tego, że z nami gra. Ma wszystko czego mógłby potrzebować do bycia w zespole. Jest dobrze, idziemy z nurtem i to jest świetne. I zmiana wioślarza okazała się bardzo prosta. Nie musieliśmy tracić zbyt wiele czasu na poszukiwania ludzi tylko po to, by tych paru przez nas wybranych nie pasowało czy coś w ten deseń. Więc muszę przyznać, że to było całkiem proste.

O postępach prac nad nowym albumem Anthraxa:

No cóż, zdecydowanie jest progres. Muzyka całkiem nieźle jak na razie brzmi. Jeszcze nic nie zrobiłem od strony wokalnej, ale już pracuję nad materiałem w domu na własną rękę.

O tym jak udaje mu się trafiać we wszystkie wysokie dźwięki podczas występów na żywo:

Cóż, na pewno trzeba być skupionym. I nie ma tutaj żadnych wątpliwości – jeżeli tego nie zrobisz to nie utrzymasz się w grze. Poza tym to nie wiem… mam szczególny sposób myślenia. Po prostu muszę się skupić na tym co się dzieje. Oczywiście musisz być gotowy oraz zdolny do zaśpiewania tych dźwięków. Nie wiem skąd dokładnie się to u każdego bierze, że pojawia się ta nuta. Wiem natomiast, że naprawdę musisz być w gotowości do śpiewania każdego wieczoru. Musisz narzucić sobie w pewien sposób odpowiednie tempo.

Mam na myśli to, że ja przykładowo, jestem dość dziki na scenie – sporo się na niej poruszam – nie ma zbyt wiele czasu na zaczerpnięcie powietrza. Wypuszczam sporo powietrza przez to, że nie stoję w miejscu, co sprawia, że trochę brakuje mi tchu. Ale w taki właśnie sposób lubię to robić. Po prostu nie potrafię tak stać. Gdy gram z moim coverbandem, to siedzę przez cały wieczór na garach – w ogóle się nie poruszam – co też jest wyzwaniem, bo masz na twarzy ten cały zestaw słuchawkowy i nie możesz się poruszać, więc musisz się nauczyć jak śpiewać dynamicznie bez używania krzyku.

Niektórzy lubią poruszać mikrofonem, żeby zrobić to fantazyjne gówno jakim jest vibrato, ale to nie jest najlepszy sposób, żeby je wykonywać. Oczywiście są pewne techniki, które sam próbuję wykonywać i większość z nich jest czymś naturalnym. Po prostu musisz znaleźć ten odpowiedni guzik.

Całej wypowiedzi wokalisty możecie posłuchać poniżej.

Joey Belladonna o nowym gitarzyście Anthrax: "Jest super zdolny"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *