Jay Nanda z San Antonio Metal Music Examiner rozmawiał niedawno z wokalistą Anthrax, Joeyem Belladonną, na temat jego udziału w albumie ,,This Is Your Life”, który został nagrany w hołdzie dla zmarłego w 2010 roku Ronniego Jamesowa Dio. Kilka najciekawszych wypowiedzi muzyka tłumaczymy poniżej.

Joey został zapytany, dlaczego Anthrax zdecydował się na nagranie utworu ,Neon Knights’ z repertuaru Black Sabbath:

Myślę, że ja to zasugerowałem. Gdy rozmawialiśmy wspólnie nad nagraniem czegoś, wyszło, że wszyscy lubimy ten kawałek, więc była to łatwizna. Mogliśmy wybrać cokolwiek… Ja poszedłem w kierunku ciężaru.

Na pytanie, czy nagranie utworu ,Neon Knights’ było większym przeżyciem emocjonalnym niż inne dotychczas nagrane przez Anthrax covery, Belladonna odpowiedział:

Jeśli chodzi o mnie, to nie. Ja po prostu kocham robić tego typu rzeczy, to był dla mnie kolejny dzień, w którym śpiewałem coś z jego repertuaru. Oczywiście, jestem podekscytowany, ponieważ jest to zarejestrowane, ale nie sądzę, że podszedłem do tego w jakiś inny sposób. Po prawdzie, zrobiłem tylko kilka podejść. Mam na myśli to, że posiadam na nagraniu wideo pierwszy raz, gdy to zaśpiewałem i brzmi to bardzo podobnie do tego, jak wygląda efekt końcowy. Wszystko przebiegło dla mnie tak jak zwykle.

Joey został też zapytany o wpływ Dio na jego śpiewanie:

Ronnie jest dla mnie inspirującym wokalistą. Wierzę, że z czasem, gdy dorastasz, jesteś inspirowany przez ludzi, którzy występują na scenie oraz to, że chciałbyś o sobie usłyszeć, że należysz do tej kategorii, masz tak wielki talent jak on i jesteś inspiracją. Dio był wspaniałym człowiekiem i świetnym muzykiem. Po prostu należał do najlepszych. Był bardzo ciężki i jednocześnie melodyjny, tak samo jak jego postawa na temat wszystkiego. Miał niesamowitą charyzmę.

Wokalista opowiedział również o pierwszym wrażeniu, jakie wywarł na nim Ronnie:

Sprawił, że śmiałem się przez długi czas. On po prostu chciał być zabawny. Mimo to potrafił też być bardzo szczery i przyjąć poważny punkt widzenia. Musiałeś być oczarowany tym, że kiedy przebywałeś w jego pobliżu, on mówił coś do ciebie z takim rodzajem postawy i odwagi, którą posiadał. Byłem przy nim, gdy sprawy nie toczyły się zbyt dobrze, nie będę wywoływał tego tematu, ale podzielił się tym ze mną, co było bardzo prywatne.

Cały wywiad znajdziecie pod tym linkiem, zaś coveru ,Neon Knights’ w wykonaniu Anthrax możecie przesłuchać poniżej:

Joey Belladonna (Anthrax) o nagrywaniu coveru ,Neon Nights' i postaci Ronniego Jamesa Dio

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *